Parlament Europejski przyjął właśnie skandaliczną rezolucję, która potępia polski rząd za próby zorganizowania wyborów prezydenckich w czasie epidemii koronawirusa. W dokumencie czytamy, że wybory korespondencyjne „mogą zagrozić życiu polskich obywateli”. Europosłowie z Polski nie zawahali się, by stworzyć rezolucję, w której wzywają do nałożenia sankcji na Polskę. Część z nich na nią nie zagłosowała. Wśród europosłów znalazła się Magdalena Adamowicz.

Magdalena Adamowicz udostępniła na Twitterze oświadczenie, w którym porównała rząd Prawa i Sprawiedliwości do pijanego ojca bijącego matkę. Internauci zarzucili żonie byłego prezydenta Gdańska kłamstwa i manipulacje.

— Skutki rządów PiS będą analogiczne do rządów PRL, które doprowadziły do nałożenia na Polskę sankcji przez demokratyczny świat zachodni. Tak samo robi Putin w Rosji. Moje oświadczenie na temat. Głosowania nad Rezolucją PE — napisała Adamowicz na Twitterze, odnosząc się do głosowania w Parlamencie Europejskim.

— Jarosław Kaczyński rządzący Polską za pomocą swojej partii Prawo i Sprawiedliwość doprowadził do sytuacji, w której zagrożona jest pomoc dla Polski, w tym na walkę z pandemią COVID-19. Wykorzystując pandemię do ponownego pogwałcenia praw obywatelskich i zasad demokratycznego państwa prawa, PiS zmusza instytucje UE do nałożenia na Polskę sankcji. Jest oczywiste, że całkowita odpowiedzialność za ewentualne sankcje ponosi PiS — tak, jak przestępca ponosi odpowiedzialność za to, że trafia do więzienia, a nie sąd, który go za te przestępstwa skazuje. To moralnie bardzo trudna decyzja — PiS postawił polskich posłów w PE w sytuacji dziecka, które zastanawia się, czy zadzwonić na policję widząc jak pijany ojciec znęca się nad matką — czytamy w dalszej części oświadczenia.

Przeczytaj również:  "Rzygać mi się chce". Lempart krzyczy pod domem Kaczyńskiego [WIDEO]

Internauci w mocnych słowach napisali europosłance, co o tym wszystkim myślą i wytknęli jej kłamstwa.

źródło: wpolityce.pl

(Visited 69 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj