Wydarzenia ostatnich dni były szczególnie trudne. Polacy nie mieli możliwości spotkania się na święta Wielkanocne i nie mogli odwiedzić swoich bliskich na grobach. Te i inne ograniczenia sprowokowały publiczną dyskusję również na temat wizyty prezesa Jarosława Kaczyńskiego na cmentarzu w czasie rocznicy katastrofy smoleńskiej. Stacja TVN skomentowała całe wydarzenie, za które została ostro skrytykowana.

Po wyemitowaniu materiałów w telewizji TVN, które odnosiły się do wizyty Kaczyńskiego na cmentarzu, a które według internautów były zmanipulowane — wybuchła prawdziwa burza w mediach. Do sprawy odniosła się stacja TVP Info, która pokazała swój materiał godzący w TVN.

Wytknięto w nim wszystko to, co bulwersowało opinię publiczną i wywoływało liczne emocje. Dbająca o swój wizerunek stacja TVN udostępniła ważne oświadczenie.

— Nie będziemy odpowiadać ani komentować kłamstw, ale kilka kwestii trzeba wyjaśnić — powiedział dziennikarz TVN-u.

W materiale przedstawiono „misję” TVN, „której zadaniem jest informowanie o istotnych sprawach bez względu na to, kto jest u władzy i jaką opcję reprezentują bohaterowie naszych materiałów”

Internauci podzielili się przykładami wywiadów, które przeprowadzali redaktorzy TVN, a które wg nich obfitują w dużą stronniczość. Minister Patryk Jaki uczestniczył w jednej z takich rozmów.


Poniżej przykład innego wywiadu, który stał się dla internautów wyznacznikiem małej rzetelności stacji:

 

źródło: twitter.com

(Visited 608 times, 2 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj