Michał Szpak w mocnych słowach odniósł się do aktualnych wydarzeń w kraju. Jak nie trudno się domyślić wokalista stanął w obronie sprawy Margot, czyli Michała Sz. zatrzymanego przez policję.

— Nie powinniśmy walczyć o tolerancję, to powinna być nasz podstawowa wartość — powiedział na InstaStories Szpak.

Dzisiaj cały świat mówi o Polsce w kontekście sprawy Margot.

Lewicowy bojówkarz zniszczył furgonetkę organizacji „Pro prawo do życia”. Michał Sz. został zatrzymany na Krakowskim Przedmieściu przez funkcjonariuszy. Wielu aktorów i celebrytów skomentowało sprawę i stanęło przeciw dyskryminacji.

Michał Szpak nie ukrywa, że od dawna jest zaangażowany w problemy mniejszości seksualnych i walczy o ich prawa.

— Żyjemy w jednym z najbardziej homofobicznych krajów w Europie, podczas gdy inne państwa uznają równość wszystkich niezależnie od rasy, wyznania, orientacji czy przynależności do jakiejkolwiek grupy — napisał Szpak.

— Co stało się z krajem, który tak dobrze zaczynał rozumieć, co to jest tolerancja?

— Nie powinniśmy walczyć o tolerancję, to powinna być nasz podstawowa wartość. Kiedy pierwszy raz wyszedłem na scenę, pomyślałem „F*CK IT”, czas zmierzyć się z nienawiścią oko w oko, czas uświadamiać, że inny nie znaczy gorszy, czas na poszerzanie świadomości elementarnym szacunkiem do ludzi! DO LUDZI! DO LUDZI! Wszyscy do ch*** jesteśmy ludźmi! Nie ma gorszy/lepszy! WTF!!! — podsumował muzyk.

Przeczytaj również:  Najwyższa emerytura w Polsce to kupa kasy. Będziesz zdziwiony

źródło: plejada.pl

(Visited 4 942 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj