propolski.pl: Małgorzata Rozenek

Małgorzata Rozenek krytykuje rząd: Nawet kraje muzułmańskie mają lepszą opiekę prokreacyjną

Małgorzata Rozenek nieczęsto zabiera głos w sprawach społeczno-politycznych. Tym razem jednak nie mogła milczeć i oskarżyła rząd Prawa i Sprawiedliwości o to, że kolejny raz ignoruje problem walki z niepłodnością.

Jedną z pierwszych decyzji podjętych przez PiS po objęciu rządów, była rezygnacja z refundowania metody in vitro.

Rząd postanowił zastąpić ją programem naprotechnologii, który nie okazał się jednak skuteczny.

Rozenek sama ma 3 synów dzięki metodzie in vitro, prowadzi również fundację mającą na celu refundację tej metody. „Perfekcyjna Pani Domu” w ostrych słowach podsumowała podejście polityków partii rządzącej do problemu niepłodności.

— Obecna władza ma problem z zaakceptowaniem np. zmian klimatycznych, które również pukają nam do drzwi. Tak samo zmiany w płodności Polaków i w ogóle ludzi na całym świecie są naprawdę zauważalne. I to jest ostatni dzwonek. Tymczasem w Polsce tylko po to, aby przypodobać się Kościołowi, kasuje się refundowanie tak naprawdę jedynej skutecznej metody leczenia niepłodności, jaką jest in vitro — wyjaśniła w rozmowie z „Faktem”

Zobacz również: Małgorzata Rozenek opowiada się po stronie protestujących: „Źle się dzieje w państwie polskim. Jestem z wami”

Celebrytka jest zdania, że Polacy powinni mieć pełen dostęp do kompleksowego leczenia niepłodności, nawet jeśli nie podoba się to Kościołowi.

— Przypominam, że my sobie te pieniądze odkładamy sami, dając składki zdrowotne. A później po prostu losujemy od życia pewne choroby z puli. Jeden losuje cukrzycę, drugi niepłodność, a trzeci zawał serca. Dlatego bardzo ważne jest, żeby państwo nie pozostawiało niektórych grup chorych samych sobie, tylko dlatego, że np. kościół katolicki uważa, że ta choroba nie istnieje, lub nie powinno się jej leczyć — dodała.

Rozenek zaatakowała również ministra Radziwiłła:

Minister Konstanty Radziwiłł jest, jak wiadomo, wielkim przeciwnikiem in vitro. Być może dlatego, że pan Bóg, albo los obdarzył go szczęściem do posiadania wielu dzieci, które poczęły się metodą naturalną. To jest trochę tak, jakby następny minister zdrowia miał powiedzmy dwie zdrowe nogi i w związku z tym podjął decyzję o odcięciu dofinansowania dla osób, które muszą jeździć na wózku. Pan Radziwiłł ewidentnie nie ma zrozumienia dla osób, które borykają się z problemem niepłodności, a refundacja in vitro nie była zgodna z jego osobistymi przekonaniami — kontynuowała gwiazda TVN.

Na sam koniec matka trójki dzieci podkreśliła:

— Nawet kraje muzułmańskie mają lepszą opiekę prokreacyjną, niż my mamy. A przecież w Polsce mamy wybitnych lekarzy. Do naszych klinik przyjeżdżają pacjenci z klinik z innych krajów. Skuteczność leczenia niepłodności w Polsce stawia nas w czołówce europejskiej. I nie tylko, bo są też pacjenci ze Stanów Zjednoczonych. Nasze państwo, zamiast wspierać lekarzy i otaczać pacjentów najlepszą możliwą opieką rzuca im jeszcze kłody pod nogi, a przy okazji drenuje kieszenie podatników… — podsumowała.

źródło: dziennik.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these