Wiceprezes partii KORWiN Sławomir Mentzen opublikował w mediach społecznościowych wpis, w którym nawiązał do słów szefa małopolskiego sanepidu. Ekonomista zachęcił przy tym do przyłączenia się do akcji obywatelskiego nieposłuszeństwa poprzez otwieranie biznesów, siłowni i hoteli.

— To pospolite restauratorskie nieposłuszeństwo i my tego nie opanujemy. Jest to walka z wiatrakami — przekazał Jarosław Foremny.

— Jeżeli otworzy się jeszcze więcej miejsc, to może się udać, i zakończymy to szaleństwo, zakończymy zakazywanie ludziom pracy i utrzymywania rodziny, zakończymy siedzenie w domach — dodał Sławomir Mentzen.

Przypomniał również, że sądy administracyjne masowo uchylają mandaty oraz kary administracyjne, które są nakładane na podstawie bezprawnych rządowych rozporządzeń. Wyjaśnił, że żeby wrócić do normalności, wystarczy naprawdę niewiele, jak chociażby pójście do knajpy na pizzę czy piwo.

— Jeszcze nigdy dołączenie do ruchu oporu przeciwko opresyjnej władzy nie było tak proste, jeszcze nigdy nie wiązało się z tak śmiesznymi konsekwencjami — kontynuował, uświadamiając, że granice przed postępowaniem rządu należy postawić już teraz.

Zobacz również: Bezwzględna interwencja w Kanadzie. Policjant okładał 64-letniego mężczyznę [WIDEO]

— Jeżeli nie sprzeciwicie się temu bezprawiu teraz, skończymy za rok w niewoli, o której jeszcze rok temu nikomu się nie śniło — podkreślił Mentzen.

Polityk zaznaczył, że jeżeli wszyscy Polacy będą postępować tak samo, to rząd ugnie się pod presją i całe to szaleństwo będzie skończone.

— Jeżeli nie macie restauracji, idźcie do którejś z otwartych, zostawcie tam trochę swoich pieniędzy i spędźcie miło czas, mając jeszcze przyjemną świadomość, że dołączacie się do ruchu oporu przeciwko bezprawiu i niesprawiedliwości — podsumował.

Szef małopolskiego Sanepidu przyznał: „To pospolite restauratorskie nieposłuszeństwo i my tego nie opanujemy. Jest to…

Opublikowany przez Sławomira Mentzena Sobota, 16 stycznia 2021

Źródło: nczas.com

(Visited 732 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Czy Polaków czekają kolejne tygodnie z obecnymi ograniczeniami? RMF FM: "Bardziej prawdopodobny jest ten pierwszy scenariusz"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here