Internet obiegło bulwersujące nagranie jednej z policyjnych interwencji w Kanadzie. Widać na nim, jak policjant w Guelph w Ontario w bezwzględny sposób wyżywa się na starszym mężczyźnie. Wszystko zarejestrował przypadkowy przechodzień, który nagrał szamotaninę.

— To było straszne. Stać tam i patrzeć na to, nie móc nic zrobić i wiedzieć, że gdybym wkroczył, zostałbym aresztowany — powiedział Christopher Cliffe, 28-letni świadek zdarzenia, który właśnie szedł do sklepu.

Mężczyzna był w szoku, gdy zobaczył, w jaki sposób funkcjonariusz obchodzi się z 64-letnim mężczyzną. Wyjął więc telefon i szybko nagrał zdarzenie. Film od razu trafił do jego przełożonych, a policja w Guelph wydała oświadczenie w tej sprawie: — 12 stycznia 2021 r. o godzinie 13:13 funkcjonariusze policji Guelph znaleźli dorosłego mężczyznę przed rezydencją znajdującą się w pobliżu skrzyżowania Stevenson Street North i Grange Street w mieście Guelph. Mężczyzna był poszukiwany na podstawie nakazu z Huronia West Division policji Ontario. Gdy policja próbowała aresztować mężczyznę, nawiązała się walka. Ostatecznie policja zdołała przejąć kontrolę i aresztowała mężczyznę — przekazano.

Zobacz również: Poseł Śmiszek kpi z rejestracji seniorów na szczepienia przez Internet

Przeczytaj również:  “Nie jest daleki od prawdy”. Rzecznik Kremla zgodził się z Donaldem Trumpem

Natomiast z relacji świadka wynika coś zupełnie innego. Zeznał on, że starszy mężczyzna chciał wpuścić do domu policjanta, aby pokazać mu dokumenty. Zależało mu, by wyjaśnić sprawę po tym, jak usłyszał, że zostanie zabrany do aresztu, bo wcześniej nie stawił się w sądzie.

Zobacz również: Jasnowidz Jackowski przekazał zagadkowe słowa o wiośnie: „Szkoda, że w tym roku przywitamy ją inaczej” [WIDEO]

Funkcjonariusz nie chciał jednak słuchać żadnych wyjaśnień i od razu przeszedł do rzeczy. Używając siły, próbował postawić na swoim. — Nie było absolutnie żadnego uzasadnienia dla poziomu agresji, jaką ten oficer zastosował w tej sytuacji — podsumował świadek zdarzenia.

Źródło: nczas.com

(Visited 496 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj