Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska w krytycznych słowach odniosła się do wystąpienia prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Polityk uczestniczył we mszy św. z okazji 8. rocznicy śmierci swojej matki, Jadwigi. Nawiązał również do aktualnej sytuacji politycznej w Polsce i emitowanego w TVP filmu dokumentalnego o aferze Amber Gold.

— Dzisiaj odrzucenie zła jest czymś niezwykle istotnym, bo to zło atakuje nasz kraj, naszą ojczyznę, nasz naród. Atakuje instytucję, która jest w centrum naszej tożsamości, atakuje Kościół katolicki — mówił Kaczyński, wspominając o wartościach, które należy pielęgnować w narodzie.

— Ja po raz pierwszy przemawiam w tym miejscu, tu wewnątrz kościoła. Sądzę, że dlatego, że tam na zewnątrz stoją ci, którzy służą najgorszej sprawie, sprawie niszczenia Kościoła, niszczenia naszego narodu. To jest coś, o czym musimy pamiętać i mieć to w swojej świadomości. Ale musimy mieć także w sobie bardzo silną wolę, by się temu przeciwstawić, by tę walkę o polską tożsamość, o przyzwoitość w naszym życiu publicznym, wygrać — kontynuował prezes PiS.

Zobacz również: Nadgorliwy policjant próbował wlepić mandat nieletniej uczestniczce marszu. Grzegorz Braun rzucił się jej na ratunek [WIDEO]

Przeczytaj również:  Partia KORWiN zmienia nazwę. Sławomir Mentzen wyjaśnia powody decyzji

Lider partii rządzącej odniósł się również do wyemitowanego w środę w TVP filmu dokumentalnego o aferze Amber Gold w reżyserii Sylwestra Latkowskiego. Kaczyński skomentował sprawę następująco: — On doskonale pokazuje, na czym polegał mechanizm rządzenia Polską w ciągu tych dziesięcioleci, które ostatecznie, mam nadzieję, że ostatecznie, zakończyły się dopiero w roku 2015 — przekazał.

Zobacz również: Bezwzględna interwencja w Kanadzie. Policjant okładał 64-letniego mężczyznę [WIDEO]

Do wystąpienia prezesa PiS w kościele w Starachowicach odniosła się Małgorzata Kidawa-Błońska, która nie przebierała w słowach: — To, co wydarzyło się wczoraj w kościele w Starachowicach, jest przerażające. Ale jeszcze bardziej przerażające jest milczenie biskupów — czytamy na Twitterze.

Źródło: dorzeczy.pl

(Visited 1 964 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj