Sławomir Mentzen ogłosił niedawno, że otwiera w Toruniu swój pierwszy pub. W tym celu opublikował post w mediach społecznościowych, w którym pokazał m.in. listę klientów, którzy nie będą w nim obsługiwani.

Głos w tej sprawie zabrał Radosław Sikorski, który nie znalazł się na wspomnianej liście. Czyżby się obraził?

Na liście polityków i osób z mediów pojawiły się wizerunki zarówno przedstawicieli PiS-u, jak i totalnej opozycji.

Tablicę skomentowała nawet „Gazeta Wyborcza”, ponieważ wśród niemile widzianych gości znalazł się Adam Michnik. Dla Radosława Sikorskiego to doskonały pretekst do tego, by posądzić Mentzena o antysemityzm.

– Czyżbym został pominięty? Uprzejmie informuję kol. @SlawomirMentzen, że badanie DNA mojej matki wykazało 0,14 % genów aszkenazyjskich – napisał na Twitterze.

– Uprzejmie informuję, że geny nie miały absolutnie żadnego znaczenia przy konstruowaniu tej listy. I trochę mnie dziwi, że szukając czegoś łączącego tych ludzi, od razu pomyślał Pan, że to Żydzi. Takie paranoje się leczy – odpowiedział mu Sławimir Mentzen.

– Rozumiem, przyjmuję do wiadomości. Nie miałem takiego skojarzenia, ale czytam, że geje i Żydzi też są niemile widziani w Pańskim lokalu i stąd uwaga – ponownie wtrącił Sikorski.

Przeczytaj również:  Sprzedawał wędlinę i kiełbasę. Może pójść siedzieć na 8 lat

– Jakieś bzdury. W Wyborczej nawet do wydrukowanej daty i ceny należy podchodzić z odrobiną nieufności – odparł Mentzen.

To jednak nie koniec tej zawziętej przepychanki.

– W Toruniu jednak mówią, że jest Pan zdecydowanym judeosceptykiem. Jeśli pozwoli Pan starszemu koledze udzielić sobie rady, to warto zrobić sobie to badanie DNA. Kto wie z czego może pomóc wyleczyć – wbił szpilkę Radosław Sikorski.

– Dziękuję za radę i informację. Zrewanżowałbym się powiedzeniem, co o Panu mówią w Toruniu, ale niestety nie używam brzydkich słów – odpowiedział Mentzen.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kolorowa aktywistka przeszkadzała modlącym się ludziom. Po chwili stało się coś, co ją powstrzymało [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Cezary Pazura o wojnie w Ukrainie: Jestem w rozterce. Boję się pierwszy raz od 50 lat

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kolorowa aktywistka przeszkadzała modlącym się ludziom. Po chwili stało się coś, co ją powstrzymało [WIDEO]

Przeczytaj również:  Gra "niebieski wieloryb" niebezpieczna dla dzieci. O czym trzeba wiedzieć?

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Cezary Pazura o wojnie w Ukrainie: Jestem w rozterce. Boję się pierwszy raz od 50 lat

źródło: Twitter

(Visited 2 496 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj