propolski.pl: Mentzen

Mentzen w ostrych słowach atakuje rząd: „Epidemii winni niezaangażowani lekarze, ludzie bez masek na wsiach i na rowerach”

Sławomir Mentzen z Konfederacji wystawił krytyczną recenzję dla rządu Mateusza Morawieckiego. Ekonomista przedstawił gotowość polskiej służby zdrowia do walki z epidemią i jak łatwo się domyślić nie były to pochwalne słowa.

Mentzen wypunktował działania, a w zasadzie brak odpowiednich działań i absurdalne obostrzenia, jakie spadły na społeczeństwo.

Marszałek Ryszard Terlecki powiedział, że rząd świetnie przygotował się na drugą fazę epidemii. Większość lekarzy wyraziła najwyższe zdumienie, ponieważ na własne oczy widzą, że rząd zupełnie nic nie zrobił, żeby nasz system ochrony zdrowia jesienią się nie zatkał. W szpitalach kończą się miejsca, nie ma procedur, nie ma zapasów, nic nie ma, wszystko jest po staremu. Jedyne co mamy nowego, to minister zdrowia — mówił Mentzen.

— Gdyby ktoś miał jednak wątpliwości, dlaczego nie ma łóżek w szpitalach dla pacjentów, to z odpowiedzią pospieszył dziś wicepremier Jacek Sasin. Otóż to wina lekarzy, którzy są za mało zaangażowani. Sprawa jest więc jasna. Winni tego, że nasz system ochrony zdrowia jest niegotowy na jesień, są lekarze, ludzie bez masek na wsiach, na rowerach i na powietrzu oraz oczywiście opozycja. Władza wszystko świetnie przewidziała, wspaniale się przygotowała i zupełnie zrelaksowana będzie nakładać na nas co czwartek kolejne ograniczenia, dowodzące dobitnie tego, jak wszystko jest pod kontrolą — kontynuował ekonomista, bez litości atakując polski rząd.

Zobacz również: Starsza pani rozprawia się z dezinformacją ws. pandemii koronawirusa. Internauci pod wrażeniem

Na sam koniec przyznał, że wszyscy oczekują zmian i powrotu premiera Morawieckiego, który musiał udać się na kwarantannę.

— Premier zaś w obliczu protestu rolników i zapchanych szpitali udał się… tym razem nie do Rumunii. Na razie na kwarantannę. Ciekawe, czy wyjdzie z niej tak jak każdy z ponad 200 tysięcy obecnie zamkniętych na kwarantannie dopiero po 10 dniach, czy tak jak minister Michał Dworczyk już po 5 dniach. Liczymy dni i czekamy na powrót premiera — dodał Mentzen.

źródło: nczas.com

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these