Szymon Hołownia nigdy do tej pory nie mówił o swoim stanie posiadania. Sytuacja ta uległa zmianie, gdy dziennikarze WP ujawnili, że były prezenter dysponuje m.in. nieruchomościami, których wartość liczy się w milionach złotych. Wiadomo także, że w ostatnich latach dokonał kilku ważnych transakcji.

Szymon Hołownia funkcjonuje nieco na innych zasadach niż jego koledzy politycy. Nigdy nie pełnił funkcji publicznej, więc nie musiał dzielić się z opinią publiczną żadnymi oświadczeniami majątkowymi. Nie przychylał się przy tym do próśb o zdradzenie, jakim majątkiem w rzeczywistości dysponuje.

— Przepisy jasno precyzują, kto i kiedy jest zobowiązany do składania oświadczeń majątkowych. Na razie Szymon Hołownia nie podlega temu obowiązkowi. Wielokrotnie deklarował on, że będzie postępował zgodnie z literą prawa — wyjaśnił Michał Kobosko, przewodniczący partii Polska 2050.

Autorzy publikacji na WP dodali, że „bez wątpienia lider Polski 2050 jest zamożnym człowiekiem”. Jak ustalono, Szymon Hołownia posiadał BMW 530d Touring (G31) z 3 litrowym silnikiem Diesla, który sprzedał i zamienił na elektryczne BMW i3s. Lider Polski 2050 mieszka aktualnie w domu pod Warszawą i często odwiedza swój apartament w centrum miasta.

Przeczytaj również:  Maryla Rodowicz nie wystąpi na Sylwestrze Marzeń. Fani zawiedzeni

Autorzy artykułu ponadto ustalili, że w 2015 r. były kandydat na prezydenta sprzedał swoje 90-metrowe mieszkanie na warszawskim Powiślu za 1,7 mln złotych.

— Z kolei w marcu 2015 r. za 670 tys. Hołownia sprzedał 100-metrowe mieszkanie w bloku w warszawskiej dzielnicy Wawer — czytamy.

Dowiadujemy się również, że Hołownia wraz ze swoją żoną dokonał zakupu domu w Otwocku o wartości 2 milionów złotych. Posiadłość położona jest na działce o powierzchni 1500 mkw, a wielkość domu to 200 mkw. „Nieruchomość jest obciążona hipoteką o wysokości 3 107 287 zł z tytułu kredytu udzielonego przez Bank Zachodni WBK”.

— Małżeństwo ma także mieszkanie w apartamentowcu na warszawskim Powiślu, które kupiło w maju 2018 r. — relacjonuje Wirtualna Polska.

Jeżeli chodzi o transakcję 64-metrowego mieszkania, to opiewała ona na 940 tys. zł.

— Mieszkanie obciążone jest hipoteką na kwotę 1,5 mln złotych — donoszą autorzy tekstu.

To jeszcze nie wszystko. Wiadomo, że lider Polski 2050 posiada położoną w powiecie sokólskim działkę o wielkości 0,6 hektara. Znajduje się na niej 120-metrowy dom i liczne zabudowania gospodarcze.

Przeczytaj również:  „U nas pacjenci to dopiero mają serwis”. Pacjent zerkał na Mundial w czasie operacji [FOTO]

— W 2012 r. za 22 tys. Hołownia dokupił dodatkowy hektar wokół swojej posiadłości — dodaje portal.

— Rzeczoznawca majątkowy, który na naszą prośbę wycenił podlaską posiadłość byłej gwiazdy TVN, oszacował wartość działek, domu i budynków gospodarczych na 900 tys. złotych. W przeciwieństwie do domu w Otwocku i mieszkania w Warszawie, nieruchomości na Podlasiu są wyłączną własnością Szymona Hołowni. I nie obciąża ich żadna hipoteka. W sumie Szymon Hołownia posiada dom oraz mieszkanie, które są współwłasnością z żoną Urszulą, oraz samodzielnie posiadłość na Podlasiu. Ich łączna wartość według szacunków rzeczoznawców oraz cen transakcyjnych to 3,84 mln złotych (częściowo na kredyt) — czytamy w podsumowaniu.

Zobacz również: USA: Joe Biden wraz z małżonką odwiedził żołnierzy rannych w zamachu w Kabulu [WIDEO]

Zobacz również: Angela Merkel już niedługo przyjedzie do Polski. Spotka się z Dudą i Morawieckim

Źródło: stefczyk.info, wp.pl

(Visited 609 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj