Jak podaje niemiecka agencja prasowa DPA, Angela Merkel przyjedzie do Polski 11 września i spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą i premierem Mateuszem Morawieckim.

Podczas tego spotkania omawiane będą kwestie stosunków polsko-niemieckich, gospodarki i wielu bieżących wydarzeń.

To nie pierwsza wizyta niemieckiej kanclerz w naszym kraju. Będzie to również kolejna podróż pożegnalna przed zakończeniem jej kadencji. Warto wspomnieć, że 20 sierpnia niemiecka kanclerz odwiedziła w Moskwie Władimira Putina, który w akcie podziękowań wręczył jej kwiaty.

Angela Merkel po wrześniowych wyborach definitywnie odchodzi z polityki, a jej następcą w CDU zostanie Armin Laschet. Niemiecka kanclerz działała w polityce od 31 lat, a krajem rządziła 16 lat, co stanowi prawdziwy rekord.

Nie bez powodu tygodnik „Forbes” przez dziewięć lat z rzędu określał ją „najpotężniejszą kobietą świata”.

Tymczasem kandydat na miejsce Merkel jest postrzegany jako kontynuator jej polityki, co z pewnością będzie miało pozytywny wpływ na relacje z Polską zarówno pod względem gospodarczym, jak i kulturalnym.

W przeszłości polityk wspominał o szacunku dla naszego kraju i chwalił wielkie zasługi „Solidarności”.

— Tak jak ważne dla zjednoczenia Europy są stosunki francusko-niemieckie, tak ważne jest również ponowne włączenie krajów Europy Środkowej i Wschodniej, a w szczególności Polski, do tego europejskiego procesu. Często się o tym zapomina — mówił Laschet.

Zobacz również: Prof. Gut ponownie straszy: Niezaszczepieni powinni dostać szlaban na możliwość wchodzenia w różne miejsca

Zobacz również: USA: Joe Biden wraz z małżonką odwiedził żołnierzy rannych w zamachu w Kabulu [WIDEO]

Źródło: onet.pl, wiadomosci.gazeta.pl

(Visited 229 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj