Strona główna Polska Mazurek zbeształ Grzegorza Schetynę i opozycję: „Nóż mi się w kieszeni otwiera!”

Mazurek zbeształ Grzegorza Schetynę i opozycję: „Nóż mi się w kieszeni otwiera!”

3 min czytania
0
0
18,763
Robert Mazurek

Robert Mazurek na antenie poranka RMF FM gościł Grzegorza Schetynę. Były lider Platformy Obywatelskiej usprawiedliwiał brutalny język debaty publicznej oraz został poinformowany przez dziennikarza o drastycznym zwiększeniu przez PiS funduszy na onkologię w roku 2020.

— Mam rodzinne przejścia z onkologią — powiedział Mazurek. — I jak patrzę, jak politycy oskarżają, kto kogo zabił, kto komu nie dał pieniędzy, to mi się słabo robi, to mi się nóż w kieszeni otwiera!

Prowadzący przypomniał Schetynie, że odkąd rządzi Prawo i Sprawiedliwość, nakłady finansowe na onkologię są stale zwiększane:

— Ja pokażę panu inne zestawienie. 2015 rok: 7,5 miliarda nakładów na onkologię za waszych rządów. Rok 2020: 12,5 miliarda, z czegokolwiek by to wynikało, to jest ponad 40% więcej, proszę pana.

Z kolei Grzegorz Schetyna odpierał zarzuty w taki oto sposób:

— Jest więcej pieniędzy, ale jest więcej zachorowań.

Dziennikarz przypomniał następnie byłemu liderowi PO nagłówki gazet z czasów rządów Platformy i PSL. Mazurek przypomniał, że prasa alarmowała wówczas o poczynaniach ówczesnego ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza, który ograniczał środki finansowe na walkę z rakiem.

— Nikt mu wtedy nie mówił, że to przez niego umierają ludzie. Wy mówicie teraz takie rzeczy. To jest, przepraszam, paskudne! — ocenił prowadzący.

Przeczytaj również: Hołownia i jego niezręczne zachowanie w autobusie. „Etap drugi: Zaglądanie ludziom do talerza w Warsie”

źródło: RMF FM

Reakcja
22
Przeczytaj również:  Nie wyłączono kamer i nagrano Merkel wypowiadającą się z wyższością o Polakach. Głos zabrał m.in. Rafał Ziemkiewicz
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej napisanych przez Malicki Jan
Załaduj więcej w  Polska

Sprawdź również

Rafał Trzaskowski: „Na złość im zrobię”

Rafał Trzaskowski podczas wiecu w Kłodzku poprosił wszystkich zebranych, by oddali na nieg…