Robert Mazurek na antenie radia RMF FM rozmawiał z przewodniczącym PO Borysem Budką. Tematem rozmowy była kwestia wycofania Małgorzaty Kidawy-Błońskiej z wyborów prezydenckich oraz zastąpienie jej przez Rafała Trzaskowskiego.

— „Naszą kandydatką była, jest i będzie Małgorzata Kidawa-Błońska” — zacytował Robert Mazurek. — Pamięta pan ile razy te słowa wypowiedział?

— Tak. Do 10 maja tak było. Dzięki Małgorzacie Kidawie-Błońskiej udało się wyrzucić nieuczciwe i niebezpieczne wybory — odpowiedział Borys Budka.

Nie tylko do 10 maja. 11 maja cytat: „Małgorzata Kidawa-Błońska jest i pozostaje kandydatką Koalicji Obywatelskiej”. 11 maja — podkreślił prowadzący.

Lider PO postanowił uciec nagle od tematu:

— Chciałem raz jeszcze podkreślić wielką zasługę Małgorzaty Kidawy-Błońskiej…

Czyli sekundkę. Małgorzata Kidawa-Błońska odniosła wielki sukces przekładając wybory i w nagrodę postanowiliście ją usunąć z listy tych, którzy w nich kandydują. Tak? — dopytywał dziennikarz.

— To była autonomiczna decyzja pani marszałek. Pokazujemy, że w czasach trudnych potrafimy być jednością. Postawiliśmy na Rafała Trzaskowskiego z prostej przyczyny. Małgorzata Kidawa-Błońska wie o tym doskonale. Zapłaciła za uczciwość, za wiarygodność najwyższą cenę. Być może w krótkim czasie ta ocena przez wyborców jest taka jaka jest w sondażach… — bronił się szef Platformy Obywatelskiej.

Ale niech pan tego nie zwala na wyborców, bo to wy zdecydowaliście o tym, że Małgorzata Kidawa-Błońska nie kandyduje. W czwartek, czyli tuż przed ogłoszeniem przez nią decyzji że nie będzie kandydowała, to pan brał udział w przekonywaniu, pan pokazywał jej sondaże, w których nie ma żadnych szans. Ja rozumiem, że robił to pan dla dobra swojej partii. Ale trzeba powiedzieć prawdę, także naszym słuchaczom — zaapelował redaktor.

Przeczytaj również: „Je**na ściema”, „hipokryzja”. Doda ostro o histerii wokół Kazika, Trójki i Niedźwieckiego

źródło: RMF FM

(Visited 373 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj