Lider PSL oraz kandydat tego ugrupowania na prezydenta Władysław Kosiniak-Kamysz gościł u Roberta Mazurka na antenie RMF FM. Prowadzący wypytywał polityka o portal „Wieści24”, uznawany za hejterskie medium sprzyjające Polskiemu Stronnictwu Ludowemu.

— Zacytuję panu, od razu przepraszam za język, którym będę się posługiwał — powiedział Mazurek do lidera PSL, przytaczając nagłówki artykułów „Wieści24” — Ale poproszę pana o komentarz. „Głowa Andrzeja Dudy owinięta papierem toaletowym i gumką recepturką”. Trochę słabo. „Kaczyński umiera. Prawnik z TVP twierdzi, że prezes ma nowotwór”. „Opublikowano film z Dudą. Prezydent ledwo trzyma się na nogach”.

— To są tytuły przypadkowo wybrane z pewnego portalu internetowego. Jak się panu podoba ten język? — zapytał następnie prowadzący.

— Nie podoba mi się — odparł Kosiniak-Kamysz.

A jest to portal Wieści24. A ja teraz panu zacytuję inne tytuły od Wieści24.pl. Moim zdaniem słabą polszczyzną pisane, kalki z rosyjskiego na każdym kroku. Ale zostawmy te „Wjesti”. I teraz proszę pana, uwaga: „Kosiniak-Kamysz to prawdziwy lider”, „Mocne słowa Kosiniaka-Kamysza”, „PSL to odpowiedzialna opozycja”, „Ciekawy projekt PSL”. To też nagłówki z tego samego portalu. A teraz jeszcze słówko wyjaśnienia, szefem portalu jest Andrzej Podlewski z Forum Młodych Ludowców. Człowiek, którego wysyłacie do programów telewizyjnych — poinformował słuchaczy Robert Mazurek.

Przeczytaj również:  Sondaż: Polacy domagają się mniejszej liczby posłów w Sejmie

Nie mamy nic wspólnego jako PSL z portalem Wieści. Nigdy nie było finansowania tego portalu. Te teksty które były przytoczone o Andrzeju Dudzie mi się po prostu nie podobają i ja bym takich nie napisał — zarzekał się Kosiniak-Kamysz.

— I nie ma pan z portalem Wieści24 nic wspólnego? — prosił o potwierdzenie Mazurek.

— Nie mam — nie ustępował lider PSL.

— I mam panu wierzyć oczywiście?

— Tak.

— Bo gdzież by inaczej — zadrwił na sam koniec redaktor Mazurek.

Przeczytaj również: Jachira z workiem na śmieci szczerze przyznaje, że… Opozycja jest beznadziejna. „Gorzej już nie mogło być”

źródło: RMF FM

(Visited 169 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj