propolski.pl: Premier Morawiecki złożył życzenia żołnierzom

Mateusz Morawiecki złożył życzenia świąteczne polskim żołnierzom. „Jesteśmy dumni z waszej służby”

W piątek premier Mateusz Morawiecki z okazji świąt spotkał się z żołnierzami Wojska Polskiego w Podlaskiem.

— Dzisiaj my odpowiadamy za całą Unię Europejską i za jej bezpieczeństwo. Ale przede wszystkim odpowiadamy za bezpieczeństwo terytorium Rzeczypospolitej i dlatego możemy być i jesteśmy dumni z waszej służby, z waszego oddania, waszej ofiarności, z tego, że państwo polskie, obywatele polscy mogą na was liczyć, że nie daliście splamić honoru polskiego żołnierza, polskiego funkcjonariusza, że bronicie munduru i bronicie bezpieczeństwa wszystkich Polaków — powiedział szef polskiego rządu w obozowisku Nowa Łuka w woj. podlaskim.

Polityk zaznaczył, że służba mundurowych na wschodniej granicy naszego kraju to gwarancja bezpieczeństwa.

— Bardzo dobrze dostrzegamy to bezpieczeństwo, które dzisiaj jest, ale trudno nam sobie wyobrazić, jakiego niebezpieczeństwa uniknęliśmy. A dzięki waszej służbie na pewno uniknęliśmy bardzo wielu niebezpieczeństw. Także takich scenariuszy, które trudno sobie wyobrazić dzisiaj — bo właśnie one nie zaistniały — powiedział Mateusz Morawiecki.

Dodał, że można sobie wyobrazić, „że nasza granica jest nieszczelna, że byłaby niechroniona, albo byłaby słabo chroniona i wtedy nie tylko tysiące, ale dziesiątki tysięcy, a wkrótce potem setki tysięcy osób z Bliskiego Wschodu — bo to są ci nielegalni imigranci używani przez reżim Łukaszenki, jako narzędzie wywołania kryzysu politycznego — że przechodziliby przez naszą granicę”.

— Chciałem życzyć wam spokojnej, cichej nocy — obwieścił premier i przekazał kolejne piękne życzenia.

— Nie każdy ma możliwość spędzenia wigilii Bożego Narodzenia z rodziną, w cieple domowego ogniska. Są tacy, których praca dla ojczyzny wymaga poświęcenia. Nieustannego czuwania, znoszenia niewygód i narażania się na niebezpieczeństwo nawet w święta. Ale to dzięki nim miliony polskich rodzin mogą w spokoju i bezpieczeństwie zasiąść dziś do wigilijnej wieczerzy — napisał w mediach społecznościowych Morawiecki.

Zobacz również: Bill Gates nie ma dobrych wieści: „Możemy wchodzić w najgorszą część. Odwołałem większość planów”

Zobacz również: Ryszard Petru przyszedł do radia i od razu zaliczył wpadkę: „O matko…” [WIDEO]

Nie każdy ma możliwość spędzenia wigilii Bożego Narodzenia z rodziną, w cieple domowego ogniska. Są tacy, których praca…

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Piątek, 24 grudnia 2021

Źródło: Facebook.com, polsatnews.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these