Bill Gates opublikował serię wpisów na Twitterze, w których nie krył swojego zaniepokojenia odnośnie najbliższej przyszłości. Miliarder ocenił, że sytuacja epidemiczna może gwałtownie przybrać na sile.

Bill Gates nie ukrywał, że sam musiał odwołać z tego względu wiele swoich planów. – Kiedy wydawało się, że życie wróci do normy, możemy wkraczać w najgorszą część pandemii. Omikron trafi do domów nas wszystkich. Moi bliscy przyjaciele już go mają, ja odwołałem większość swoich planów wakacyjnych – napisał Bill Gates na Twitterze.

Filantrop przyznał, że mutacja Omikron rozprzestrzenia się znacznie szybciej, niż jakikolwiek inny wirus, którego poznała ludzkość. Dodał, że już niedługo zawita on w każdym miejscu na świecie.

– Wielką niewiadomą jest to, jaką chorobę powoduje Omikron. Musimy podchodzić do tego poważnie, dopóki nie dowiemy się o nim więcej. Nawet jeżeli jest tylko w połowie tak dotkliwy, jak Delta, to może być to najgorszy wzrost zachorowań, jaki do tej pory widzieliśmy, bo jest tak zaraźliwy – kontynuował Bill Gates, który jest zdania, że kolejna fala będzie krótsza i potrwa jedynie 3 miesiące.

Przeczytaj również:  Transpłciowa łyżwiarka wyłożyła się na lodzie. Nie wykonała żadnej figury [WIDEO]

– Te kilka miesięcy może być bardzo złym czasem, ale nadal wierzę, że jeśli podejmiemy właściwe kroki, to pandemia może się skończyć w 2022 roku – zakończył Bill Gates.

Zobacz również: Bezwarunkowy Dochód Podstawowy? Koszty programu są ogromne i zastanawiają krytyków

Zobacz również: Hołownia rzucił wyzwanie liderom opozycji: „Jestem gotowy do debaty”

Źródło: Twitter.com

(Visited 1 862 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj