Chargé d’Affaires USA w Polsce Bix Aliu opublikował w mediach społecznościowych wpis komentujący decyzję Andrzeja Dudy. Prezydent RP zawetował „lex TVN”, za czym opowiadali się przedstawiciele amerykańskiej dyplomacji.

Andrzej Duda w czasie rozmowy z mediami poinformował o wecie do nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Potocznie nazwano ją „lex TVN”. W praktyce wiąże się to z tym, że przegłosowanie nowych przepisów będzie niemożliwe.

Prezydent Duda motywując swoją decyzję powołał się na polsko-amerykańskie umowy. Nie ukrywał przy tym, że zastanawiał się nad skierowaniem ustawy do Trybunału Konstytucyjnego, jednak ostatecznie się z tego wycofał.

Sprawę skomentował chargé d’Affaires USA w Polsce Bix Aliu, który wiele razy publicznie krytykował nowelizację ustawy medialnej.

– Dziękuję Panie Prezydencie @AndrzejDuda za przywództwo i zaangażowanie dla wspólnych wartości demokratycznych oraz za ochronę klimatu inwestycyjnego w Polsce. Razem sojusznicy są silniejsi! – stwierdził Aliu na twitterowym koncie ambasady USA w Polsce.

Zobacz również: Kaczyński szczerze o drożyźnie w sklepach: „Rozumiem, że ludzie złorzeczą. Sam to robię”

Zobacz również: Marta Lempart skomentowała decyzję Andrzeja Dudy ws. „Lex TVN”. Nie przebierała w słowach: „Litości” [FOTO]

Źródło: DoRzeczy.pl, Twitter.com, forsal.pl

(Visited 83 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Rosyjscy żołnierze podnieśli bunt. "Żadnych pieniędzy nie dostaliśmy. Zero" [WIDEO]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj