propolski.pl: Ewa Kopacz kandydatką na przewodniczącą PE?

Ewa Kopacz kandydatką na przewodniczącą Parlamentu Europejskiego? „Ma duże poparcie”

Była polska premier Ewa Kopacz, znalazła się w gronie kandydatów na 2,5-roczną kadencję na przewodniczącego PE. Informacje te przekazała korespondentka Polsat News w Brukseli Dorota Bawołek.

Jak donosi portal Politico „wielu popiera pomysł, by na czele instytucji UE znalazła się proeuropejska postać ze wschodniego kraju, biorąc pod uwagę obecne napięcia z Brukselą”.

— Ewa Kopacz podobno ma duże poparcie wśród tych, którzy uważają, że prounijny polityk z Polski byłby odpowiednim gestem w stronę skłóconych z UE rządzących — relacjonowała Dorota Bawołek.

Portal przedstawił również innych kandydatów, którzy mogą zastąpić Włocha Davida Sassoliego.

Wśród nich znaleźli się eurodeputowana Roberta Metsola, którą wspiera Manfred Weber, a także eurodeputowany Othmar Karas.

— Inni startujący to holenderska eurodeputowana Esther de Lange i była premier Polski Ewa Kopacz — wielu popiera pomysł, by na czele instytucji UE znalazła się proeuropejska postać ze wschodniego kraju, biorąc pod uwagę obecne napięcia między Brukselą a państwami członkowskimi ze wschodu — czytamy na portalu Politico.

Aktualnie Ewa Kopacz pełni obowiązki wiceprzewodniczącej Parlamentu Europejskiego, jak również wiceprzewodniczącej frakcji Europejskiej Partii Ludowej w PE. W europarlamencie pracuje od 2019 roku. Wcześniej w latach 2014-2015 była premierem RP, a w latach 2011-2014 marszałkiem Sejmu. W latach 2007-2011 obejmowała stanowisko ministra zdrowia.

Zobacz również: Polsat nie chce Kurdej-Szatan: „Po tych aferach…”

Zobacz również: Marszałek Witek wykluczyła kilku posłów z obrad. Nie mieli maseczek [WIDEO]

Źródło: Twitter.com, polsatnews.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these