propolski.pl: Niedzielski o koronawirusie

Mandaty za brak maseczek? Adam Niedzielski: „Jestem w ciągłym kontakcie z policją, ze służbami sanepidu”

Minister zdrowia Adam Niedzielski skomentował wprowadzony przez władze obowiązek noszenia maseczek. Ponadto ocenił dane zarejestrowane przez resort w ostatnim czasie.

— Jestem w ciągłym kontakcie z policją, ze służbami sanepidu. Zostały wydane wytyczne dotyczące egzekwowania tych obostrzeń, które w tej chwili funkcjonują — powiedział minister zdrowia.

W ostatnim czasie Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o 22 557 przypadkach zachorowania na koronawirusa, 82 przypadkach śmierci z tego powodu oraz śmierci 214 osób z racji współistnienia COVID-19 z innymi chorobami.

Porównując bieżącą sytuację z rokiem ubiegłym resort zdrowia informował o 57 261 pozytywnych wynikach testów, 55 zgonach i 565 przypadkach śmierci z powodu współistnienia COVID-19 z innymi dolegliwościami.

Minister pandemii Adam Niedzielski wystąpił podczas konferencji prasowej i skomentował aktualną sytuację w naszym kraju. Polityk ocenił, że „przez ostatnie dwa dni mamy do czynienia ze swoistą eksplozją pandemii”. Mówił, że jeżeli chodzi o nowe zachorowania, to utrzymanie poziomu z ostatnich dwóch dni „zaburzy wszystkie prognozy, którymi do tej pory” dysponował resort zdrowia.

— Powaga sytuacji jest z mojego punktu widzenia wzmocniona wczorajszą rozmową z ministrem zdrowia Rumunii, który przekazywał mi informacje na temat sytuacji epidemicznej w Rumunii, gdzie dziennie mamy 19 tys. zakażeń. To, co się zadziało w trakcie ostatnich dwóch dni to zdecydowane odejście od stabilnego wzrostu na rzecz przyspieszenia o charakterze wykładniczym. Sytuacja staje się bardzo poważna — mówił szef resortu zdrowia komentując dane z naszego kraju.

Adam Niedzielski oświadczył, że „to jest ten czas, kiedy trzeba podejmować coraz bardziej drastyczne kroki”.

— Jestem w ciągłym kontakcie z policją, ze służbami sanepidu. Zostały wydane wytyczne dotyczące egzekwowania tych obostrzeń, które w tej chwili funkcjonują. W ciągu ostatniej doby zostało przez policję skontrolowanych 2,5 tysiąca środków transportu — ja zwracam szczególną uwagę na środki transportu i zachowanie tam odpowiedzialnej postawy, noszenie maseczek. 4 tysiące upomnień i ponad 1 200 mandatów zostało wystawionych — oświadczył minister. Ponadto zdradził, jakie są dalsze plany rządu w stosunku do nieposłusznych obywateli.

— Tutaj mamy uzgodnienie z policją takie, że polityka upomnień czy polityka właśnie zwracania uwagi zmienia się na politykę wystawiania mandatów, czyli ta proporcja mandatów do upomnień będzie zdecydowanie rosła — podsumował.

Zobacz również: Prof. Legutko: Nie można ustępować, kiedy widać, że stosuje się wobec nas dyktat

Zobacz również: Beata Kempa rozpłakała się w Polsat News: „To jest duży poziom emocji”

Źródło: rp.pl, TVN24.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these