propolski.pl: Piekło zamarzło. Małgorzata Rozenek krytykuje feministki: "Jest pewna grupa kobiet, która..."

Piekło zamarzło. Małgorzata Rozenek krytykuje feministki: „Jest pewna grupa kobiet, która…”

Małgorzata Rozenek pojawiła się w nowym programie TVN Style „Rozenek cudnie chudnie”. Znana celebrytka opowiedziała w nim, jak wrócić do wcześniejszej wagi po ciąży. Emisja odcinka spotkała się jednak z olbrzymią krytyką środowisk feministycznych.

Rozenek padła ofiarą krytyki ze strony Pauliny Zagórskiej, która zarzuciła „perfekcyjnej pani domu” promowanie złego z feministycznego punktu widzenia „wyścigu o to, która celebrytka szybciej pokaże sześciopak”.

Małgorzata Rozenek postanowiła odnieść się do słów krytyki:

— Dziękuję za świetny wynik oglądalności, ale ten program nie powstał do robienia wyników. (…) Chcieliśmy pokazać kobietom, że jeżeli chcą wrócić do formy, to nie muszą się czuć winne — rozpoczęła swój wywód gwiazda telewizji TVN.

— Ja wiem, że znajdzie się wokół was sporo osób, które będą was do tego zniechęcać — koleżanek czy mediów, które próbują wam wmówić, że nadwaga wcale nie jest niezdrowa. Dziewczyny, nie słuchajcie nikogo i róbcie tak, jak uważacie — zaapelowała celebrytka.

Ja trzy razy w trakcie ciąży tyłam około 30 kilo i dwa razy udało mi się schudnąć w czasach, kiedy byłam niepracującą kurą domową, a tylko raz pod okiem kamery. Jest grupa kobiet, potocznie nazywana na przykład feministkami, która krytykuje bardzo często inne kobiety. To jest stałe zjawisko. Feminizm to jest niezwykle mądry i ważny ruch, ale feminizm to nie jest to, że jedna kobieta nie rozumie wyborów innej kobiety — zauważyła Rozenek.

Przeczytaj również: Afera. Znana aktorka uderzyła w Owsiaka i WOŚP Poszło o aborcję: „Naucz się tego wreszcie”

Kiedy nie pracowałam zawodowo, słyszałam od feministek, że jestem leniwa, nieprzedsiębiorcza i nieambitna. A później, kiedy poszłam do pracy, to słyszę od feministek, że to, co robię, jest niedobre i nie jest okej — oświadczyła.

— Program, który opowiada o tym, jak kobiety zdrowo powinny myśleć o sobie, nie powinien być krytykowany! Prawda jest taka, i z tym żadna feministka ani nikt inny nie może dyskutować, że każdy kilogram więcej obciąża nasz organizm. Nie chcę, żebyście dały się zniechęcić w walce o wejście na ścieżkę zdrowia — zakończyła.

Przeczytaj również: Morawiecki: Najważniejsze pytanie nie brzmi, kiedy Polska i Europa wyjdą z kryzysu, ale…

Źródło: Tysol

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these