Maciej Maleńczuk wystąpił na antenie TOK FM i nie szczędził mocnych słów komentarza w odniesieniu do zachowania Pawła Kukiza. Były kandydat na prezydenta zawarł porozumienie programowe z PiS-em, co spotkało się z ostrymi reakcjami ze strony internautów i innych polityków.

Na temat zawartego porozumienia wypowiedział się sam Jarosław Kaczyński:

— Chcemy poinformować, że zostało zawarte porozumienie programowe między PiS a Kukiz’15. To porozumienie zakłada, że my poprzemy szereg ustaw ważnych dla programu Kukiz’15 — przekazał prezes PiS. Polityk dodał, że chodzi między innymi o ustawę o sędziach pokoju, o dniu referendalnym oraz ustawę antykorupcyjną.

Paweł Kukiz podkreślił, że porozumienie z Prawem i Sprawiedliwością w rzeczywistości nie jest koalicją.

— Z Prawem i Sprawiedliwością podpisałem porozumienie programowe. Nie porozumienie koalicyjne, czyli połączenie sił polegające na tym, że wchodzimy do rządu, obejmujemy jakieś funkcje, stanowiska, synekury. Tylko pomagamy sobie wzajemnie przy realizacji punktów programowych — jednej i drugiej opcji — stwierdził muzyk.

Na antenie TOK FM na słowa i zachowanie Kukiza stanowczo zareagował Maciej Maleńczuk. Wokalista stwierdził, że Kukiz w momencie wejścia do polityki funkcjonował dużo lepiej, a jego ówczesna postawa była Polakom potrzebna.

Przeczytaj również:  „Trzeba im pokazywać, że z Rosją zawsze były problemy”. Wałęsa zaapelował do Niemców

Zobacz również: Antonio Ruediger ugryzł Paula Pogbę? Skandaliczne zachowanie Niemca w Monachium [WIDEO]

— Paweł z tą postawą, jaką miał, gdy wkraczał do polityki, też był potrzebny Polakom. Bo był bezkompromisowy i mówił, że on ten system obali — powiedział.

Maleńczuk nie ukrywał, że z „lekkim przerażeniem” przygląda się sojuszowi obu polityków.

— Zastanawiam się, co to będzie, jak któregoś dnia Paweł zechce powrócić na scenę. Jak to będzie, gdy przyjdzie do garderoby przybijać piątki z kolegami. Nie widzę tego, zamknął sobie tę drogę, całkowicie spalił ten most. Bardzo mi jest go żal, wciąż go lubię, ale jak na niego patrzę, to nie jest ten sam Paweł, z którym się spotykałem i z którym nie jednego whiskacza żeśmy obalili, gadając o polityce — dodał.

Zobacz również: Niedzielski: resort przygotowuje się na scenariusz kolejnej fali epidemii

Źródło: wMeritum.pl

(Visited 413 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj