Magdalena Środa to znana feministka i publicystka. Wykłada na Uniwersytecie Warszawskim. W swojej pracy naukowej koncentruje się głównie na etyce stosowanej, filozofii politycznej oraz feministycznej. Prof. Środa zwróciła się ostatnio do przewodniczącego Grzegorza Schetyny w otwartym liście, który zamieściła na Facebooku.

„Szanowny Panie Przewodniczący! Kongres Kobiet, największy ruch społeczny w Polsce, a także organizacje stowarzyszone, zwracają się do Pana z apelem o uwzględnienie naszych obywatelskich postulatów. Chcemy razem wygrać dla Polski!” – napisała Środa.

„Ponieważ zależy nam na tym, by najbliższe wybory wzmocniły demokrację w Polsce, chcemy by miały one charakter nie tylko partyjny, ale i obywatelski. Ludzie są zniechęceni partyjną hegemonią i partyjnymi roszadami, dajmy obywatelom /obywatelkom nie tylko głos w tych wyborach, ale również „biorące” miejsca na listach wyborczych. 3 x 50%! Ponieważ w naszym kraju mieszka ponad 52% kobiet i – jak wskazują badania – są one lepiej wykształcone od mężczyzn, kompetentne, zaangażowane i w pełni świadome obywatelskich obowiązków, domagamy się uwzględnienia na listach wyborczych rzeczywistego parytetu, to znaczy:

50% kobiet na listach,
50% pierwszych miejsc dla kobiet,
50% miejsc ostatnich.

Przeczytaj również:  Tajemniczy prezent dla Morawieckiego od NBP. Wartość przesyłki przekroczyła 2,5 tys. zł

Parytet może mieć bowiem postać fikcyjną (kobiety spychane są na pozycje „niebiorące”) lub realną: domagamy się 3 X 50%!” – dodała publicystka.

 

 

www.facebook.com/Magdalena.Sroda

 

 

(Visited 52 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj