Jan Harman to polski filozof i bioetyk, a także profesor nauk humanistycznych. Nie od dziś wiadomo, że nie darzy miłością partii rządzącej i udowadnia to na każdym kroku. W swoim ostatnim wpisie na blogu dał upust złości i podkreślił, że jedynie „chamstwo głosowało na PiS”. 

„Chamstwo głosowało na PiS. Taka jest prawda, czy się to, komu podoba, czy nie – napisał na swoim blogu prof. Jan Hartman. Publicysta od dawna komentuje działalność społeczną i polityczną poprzez udzielanie się w internecie. Jego blog cieszy się dużą popularnością szczególnie wśród osób, które nie darzą sympatią partii rządzącej.

„Istnienie chamstwa jest dojmujące i niezaprzeczalne. Jest go w Polsce wszędzie pełno. Ryczący po nocach, zapijaczeni mężczyźni, ludzie zachowujący się wulgarnie i agresywnie, niszczący mienie publiczne, krzywdzący zwierzęta, śmiecący wokół siebie, głośno klnący, nieumyci itd. Nie wiemy, o kim mowa? Wiemy dobrze. No więc ten klasizm. Weźmy przykład aktualny – wybory i struktura elektoratu. Nie mamy żadnych oporów przed przytaczaniem statystyk, z których wynika, że na PiS, przeciętnie biorąc, głosują ludzie mniej wykształceni i biedniejsi” – dodał filozof.

Przeczytaj również:  "Ten hejt trzeba powstrzymać". Minister Czarnek pozywa Tuska

Krytyce PiS nie było końca. Stąd kolejne wypowiedzi profesora.

„Mamy udawać, iż nie widzimy związku między niekulturalnym i nieetycznym przekazem propagandowym PiS a brakiem kultury i cnót politycznych wielu jego wyborców?” – podsumował Hartman.

telewizjarepublika.pl

(Visited 45 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj