Antoni Macierewicz był gościem w Polskim Radiu 24 i skomentował wiele bieżących kwestii politycznych w tym konwencję PO w Płońsku. Pomimo początkowych problemów z połączeniem redaktorowi udało się porozmawiać z ministrem i dowiedzieć, co sądzi o postawie Donalda Tuska.

Macierewicz nie krył rozczarowania jeśli chodzi o wypowiedzi liderów PO, w tym Donalda Tuska podkreślając, że program tego ugrupowania to zwyczajna nienawiść i szkodzenie innym.

Czy te słowa Tuska były ważne? Nie, one nie były ważne moim zdaniem. Nie widziałem w nich ani niczego nowego, ani sensownego, ani niczego, co by Polsce pomogło — zaczął swoje rozważania polityk.

W tych czasach, kiedy to działalność Platformy Obywatelskiej i pana Tuska jest skierowana przeciwko rozwojowi Polski, przeciwko polskiemu ładowi, przeciwko budowie naszej siły. To nie były słowa, które by dały nam szansę na to, by oni zrozumieli, jak szkodzą Polsce, a najwyższy czas, by sobie to uświadomili — mówił Antoni Macierewicz, nawiązując do wypowiedzi Donalda Tuska podczas konwencji w Płońsku.

Dziennikarz prowadzący dodał, że były premier deklaruje się jako katolik i patriota: — Rozumiem, że Zjednoczona Prawica, Prawo i Sprawiedliwość z patriotyzmem nie ma nic wspólnego skoro to Platforma i jej lider mają mieć monopol na polskość, na patriotyzm, na katolicyzm? Zjednoczona Prawica chce wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej, trzeba alarmować i bronić Polski, zmienić konstytucję i bronić nasz kraj przed tą władzą…Jak to jest z tym patriotyzmem i katolicyzmem Donalda Tuska? — pytał redaktor.

Przeczytaj również:  Suwałki. Zuchwała kradzież w kościele. Rozpoznajesz tę kobietę? [WIDEO]

Nie mnie oceniać pana Donalda Tuska, mogę tylko powiedzieć, że w zależności od przebiegu wydarzeń raz pan Donald Tusk reprezentuje wartości antykatolickie, antychrześcijańskie, antypolskie…a gdy się odwraca kierunek, to nagle przedstawia się jako katolik i patriota i pokazuje swoje zdjęcie z krzyżem. Każdy z państwa to widzi, nie mnie to oceniać — mówił były szef MON. Następnie zaznaczył, że człowieka ocenia się po jego czynach, a w przypadku Donalda Tuska można mówić o ściągnięciu dodatkowych problemów na nasz kraj.

Ataki Parlamentu Europejskiego na Polskę, próby zniszczenia polskiej konstytucji i polskiego wymiaru sprawiedliwości, a także próby zniszczenia polskiego rządu. Czemu tak naprawdę patronuje pan Donald Tusk? On nie widzi rzeczywistych problemów, jakie stoją przed Polską. On widzi wyłącznie własny interes. To jest fałsz na fałszu i kłamstwo na kłamstwie, które ma wyłącznie na celu oszkalowanie polskiego patriotyzmu i tych, którzy budują przyszłość Polski — skwitował gość Radia 24.

Następnie odniósł się do braku sensownej wizji Platformy Obywatelskiej na przyszłość, która jego zdaniem nie oferuje nic wartościowego Polakom.

Przeczytaj również:  Zabójstwo 10-letniej dziewczynki w Inowrocławiu. Pojawiły się nowe informacje

To nie jest tylko brak konkretów. Ich programem i programem pana Donalda Tuska jest nienawiść i szkodzenie innym, jest wyłącznie promowanie własnego interesu, bez żadnego programu dla Polski i bez żadnej perspektywy dla jej rozwoju. Proszę zobaczyć, co było najważniejsze w jego przemówieniu? Sprawa konstytucji, którą chce zmienić. Dlaczego? Bo ta konstytucja gwarantuje, że w Polsce obowiązuje prawo polskie, to konstytucja jest najwyższym prawem, konstytucja, która jest symbolem także demokracji, bo to naród polski ją zatwierdził w referendum — wyjaśniał Macierewicz.

Zobacz również: Kot wpadł do rzeki. Nagranie pokazało, jak zachowali się świadkowie [WIDEO]

Zobacz również: Sośnierz skomentował słowa Brauna do Niedzielskiego. „Nie popadajmy w histeryczne tony”

źródło: YouTube.com

(Visited 133 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj