Poseł Konfederacji Dobromir Sośnierz wyszedł na mównicę sejmową, by powiedzieć, co myśli o podatkowym szaleństwie w naszym kraju. W jego ocenie pętla na szyi przedsiębiorców zaciska się coraz bardziej, a zwykli obywatele nie są w stanie rozwinąć skrzydeł. Zmuszeni są więc do działań w szarej strefie, która jest dla nich jedynym ratunkiem.

Wszystkie główne partie w Sejmie, niczym się od siebie nie różnią. Tylko Konfederacja staje po stronie podatnika, a tu mamy cztery pazerne hieny, które kłócą się tylko o to, kto pierwszy wpadł na ten pomysł, żeby podatnika lepiej oskubać, kto lepiej by to zrobił, kto by to zrobił skuteczniej. Rząd chce wiedzieć wszystko o tym, co się dzieje w gospodarce, a ja właśnie nie chcę, żebyście wszystko wiedzieli — zaczął Dobromir Sośnierz.

Szara strefa to jest najzdrowsza część gospodarki, szara i czarna strefa to jest coś, co ratuje nas przed waszymi pazernymi łapskami, to są takie dziurki w tej reklamówce, którą nam zakładacie na szyję, dzięki którym możemy jeszcze w ogóle oddychać — zauważył polityk Konfederacji. Po chwili dalej ciągnął swoje rozważania na temat pogarszającej się sytuacji w Polsce, która prowadzi do coraz większej utraty wolności.

W wielu sytuacjach wasza pazerność spowodowałaby, że nie dałoby się żyć w takim kraju. Chcecie wiedzieć o wszystkich transakcjach przeprowadzanych w gospodarce, to dlatego, że chcecie od nich pobierać prowizje, a co wam daje prawo do pobierania prowizji od tego, że ktoś komuś coś sprzedaje? Z jakiej racji? Trzymajcie ręce w swoich kieszeniach, patrzcie każdy w swój talerz, przestańcie być pazernymi hienami. W ten sposób budujemy krainę Wielkiego Brata. Rząd próbuje wiedzieć wszystko o wszystkich, właśnie po to, by wycisnąć z nas, jak najwięcej kasy — mówił Sośnierz.

Dalej poseł Konfederacji stwierdził, że takie działania odbierają Polakom motywację do tego, by w ogóle pracować.

Wielu osobom po prostu przestaje się opłacać robić rzeczy, które robią, dlatego, że wy chcecie od tego mieć prowizję, chcecie od wszystkiego zbierać pieniądze. Powtarzam swój apel: Niech każdy patrzy w swój talerz, trzymajcie ręce w swoich kieszeniach, precz z łapami od pieniędzy podatników, niech żyje szara strefa — zakończył Sośnierz.

Zobacz również: Marian Kowalski: Ten rząd rządzi za dobrze, jak na Polskę. Nie mówię, że idealnie, ale…

Zobacz również: Kot wpadł do rzeki. Nagranie pokazało, jak zachowali się świadkowie [WIDEO]

źródło: YouTube.com

(Visited 141 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj