Oni są niekompetentni albo manipulują nimi Rosjanie – powiedział Antoni Macierewicz, podsumowując słowa autorów materiału TVN24 nt. prac podkomisji smoleńskiej.

Autorzy reportażu na antenie TVN24 stwierdzili, że Macierewicz nie ujawnił w końcowym raporcie wszystkich danych.

– Niewygodne dowody albo są przemilczane, albo są interpretowane niezgodnie z ich treścią. W sprawie Smoleńska pisanie raportów z przyjętą wcześniej tezą to standard od początku — podkreślił Marek Dąbrowski, były członek podkomisji Antoniego Macierewicza.

– Wynajęci przez podkomisję naukowcy z NIAR przeprowadzili symulację zderzenia, która wykazała, że brzoza mogła zniszczyć skrzydło samolotu. Ten wniosek nie znalazł się w ostatecznym raporcie podkomisji smoleńskiej, bo zaprzeczał podstawowej tezie — że brzoza nie miała żadnego wpływu na katastrofę – informują autorzy materiału.

Macierewicz ostro o TVN: Kłamstwa

Antoni Macierewicz, który był gościem w Polskim Radiu 24, skomentował doniesienia TVN24 i zaatakował stację.

– Należy się zastanowić, dlaczego takie kłamstwa zostały sformułowane. Niemożliwe, żeby taka stacja była tak niekompetentna, tak głupia i takie błędy robiła. To chyba jakaś operacja rosyjska, Rosjanie oszukali TVN, tak sądzę – powiedział były szef MON.

– To 10 tys. stron do przeczytania – ja to rozumiem, ale przecież oni zareagowali dopiero po pięciu miesiącach. To jest ciekawe, że w tym momencie, gdy nasza komisja wystąpiła do MAK i prokuratury rosyjskiej, by wreszcie zwrócili wrak – dodał polityk.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Duda: „Rolnicy zaangażowali się w pomoc Ukrainie (…) W Polsce żywności nie zabraknie”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Wyraźnie brakuje pieniędzy na zaspokojenie wszystkich potrzeb”. Polakom żyje się coraz trudniej?

źródło: tysol.pl / DoRzeczy.pl / Polskie Radio24

(Visited 119 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj