Premier Mateusz Morawiecki w czasie konferencji prasowej wspomniał o planie odejścia od rosyjskiej ropy naftowej, a także rosyjskiego węgla. Pomysł szefa polskiego rządu skomentował publicysta Łukasz Warzecha, który nie szczędził mocnych słów.

– Doszliśmy dzisiaj do tego, że jesteśmy już w znacznym stopniu niezależni od rosyjskiej ropy, ale i tutaj pokazujemy najbardziej radykalny plan w Europie odejścia od rosyjskiej ropy do końca tego roku – mówił Mateusz Morawiecki. Wyjaśnił przy tym, że polski rząd zrobi wszystko, by do końca tego roku zrezygnować z rosyjskiej ropy.

Ponadto polski premier snuł wizję odejścia od węgla z Rosji, mówiąc: – Kierujemy ją do parlamentu i wraz z podpisem pana prezydenta, nałożymy całkowite embargo na węgiel. Mam nadzieję, że kwiecień, najpóźniej maj, będzie to całkowite odejście od węgla rosyjskiego.

W obliczu tej wypowiedzi nie mógł milczeć publicysta Łukasz Warzecha.

– No to wspaniale – znów robimy za największych frajerów. „Najbardziej radykalny plan w Europie” rezygnacji z rosyjskich surowców, za który wszyscy zapłacimy. Cudownie – napisał na Twitterze.

Zobacz również: Powstaje legion Wolna Rosja. Żołnierze Putina dołączają do Ukrainy

Zobacz również: Dobromir Sośnierz kontra posłanka Lewicy: „W jedną wizytę w toalecie pani sobie to ogarnie” [WIDEO]

źródło: Twitter.com

(Visited 490 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj