Na kanale myPolitics pojawiło się nagranie, na którym starli się politycy kilku formacji. Temat dotyczył zasiłków dla Ukraińców, którzy przybywają do Polski.

Do szczególnego nieporozumienia doszło pomiędzy przedstawicielką Lewicy Anitą Kucharską-Dziedzic a posłem Konfederacji Dobromirem Sośnierzem.

– Nie bójmy się tych zasiłków i tych Ukraińców. Oni naprawdę będą nam budować gospodarkę – powiedziała posłanka Lewicy.

Wobec tych słów nie mógł pozostać obojętny poseł Konfederacji Dobromir Sośnierz.

– Zasiłki będą nam budować gospodarkę, Boże! Jest taka książeczka Bastiata „Co widać i czego nie widać”. Myślę, że każdy polityk, to jest kilkadziesiąt stron i to takim dużym drukiem, myślę, że pani powinna to przeczytać, zanim pani zacznie opowiadać takie rzeczy. Już się bałem, że dwa razy musiałem się z panią zgodzić w tym programie. Na szczęście pani rozwiała moje obawy tą swoją wypowiedzią – oznajmił prawicowy polityk.

– To jest po prostu katastrofalne rozumowanie, że jeśli damy im pieniądze, to nic nie szkodzi, bo oni je wydadzą w Polsce. Dajmy im 30 tys., to wydadzą 30 tys. Czy pani już na tym przykładzie rozumie błąd w swoim rozumowaniu, czy jeszcze pani potrzebuje więcej tłumaczenia, jak działa ekonomia, jak działa świat? – dodał Sośnierz.

Przeczytaj również:  Kwaśniewski podzielił się informacją dotyczącą swojej emerytury. Takie świadczenie otrzymuje były prezydent

– Polecam tę książeczkę. Naprawdę w jedną wizytę w toalecie pani sobie to ogarnie, a przestanie pani opowiadać takie farmazony – skwitował poseł Konfederacji.

Zobacz również: Powstaje legion Wolna Rosja. Żołnierze Putina dołączają do Ukrainy

Zobacz również: Sławomir Mentzen: Socjalizm zawsze kończy się biedą i głodem

źródło: Twitter.com

(Visited 473 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj