propolski.pl: Owsiak uniewinniony

Owsiak bawi się w polityka: „Panie prezydencie, jako obywatel, nie zgadzam się z tym, co Pan zrobił”

Podczas niedzielnego spotkania w Warszawie szef Fundacji WOŚP Jerzy Owsiak dokonał podsumowania środków, które wpłynęły na pomoc dla chorych. 186 133 610 zł i 66 gr zebrano podczas tegorocznego 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

— Fundacja WOŚP podczas 28. Finału zebrała 186 133 610, złotych, co do których ma bardzo jasne i sprecyzowane plany na zakup sprzętu medycznego dla polskich szpitali. To jest ogromna suma. Suma, za którą teraz będziemy mogli kupić sprzęt medyczny, nad którym już się zastanawiamy. Nasi eksperci już rozmawiają ze szpitalami, z lekarzami na ten temat — powiedział prezes Fundacji WOŚP Jerzy Owsiak.

Poinformował przy tym, na co zostaną przeznaczone konkretne środki.

Pieniądze z tegorocznej zbiórki zostaną wydane na polepszenie standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Dodał, że w tegoroczną zbiórkę zaangażowało się aż 120 tys. wolontariuszy i wydano ponad 35 mln serduszek.

— Pragniemy kupić sprzęt, który podniesie poziom sal operacyjnych i zabiegowych — powiedział Owsiak.

Zdradził, że szczególnie Aukcje Allegro dla WOŚP cieszyły się ogromną popularnością. To właśnie dzięki nim udało się zebrać 14,8 mln zł. Wyjaśnił, że w 28. Finał WOŚP włączyło się 1750 sztabów, a w tym setka działających poza granicami Polski.

— Graliśmy w niesamowitych miejscach: Australia, Austria, Belgia, Chorwacja, Cypr, Dania, Francja, Gruzja, Hiszpania, Holandia, Indonezja, Irlandia, Japonia, Kanada, Luksemburg, Meksyk, Niemcy, Norwegia, Rosja, Singapur, Słowenia, Stany Zjednoczone, Szwajcaria, Szwecja, Tajlandia, Chiny, Tanzania, Węgry, Wielka Brytania. Byliśmy wszędzie, gdzie Polacy są — mówił Owsiak zadowolony z „mocy”, jaką ma Orkiestra.

Podczas spotkania zaprezentowano również karetkę neonatologiczną, która stanowiła dar Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Zdroje” w Szczecinie.

Owsiak postanowił również zabawić się w polityka i skrytykował ostatnie działania Andrzeja Dudy. Odniósł się do noweli ustawy o radiofonii i telewizji oraz ustawy abonamentowej przyznającej w 2020 r. rekompensatę w wysokości 1,95 mld zł dla TVP i Polskiego Radia. To właśnie tę ustawę podpisał prezydent Andrzej Duda, narażając się na ogromną falę krytyki.

— Panie prezydencie, jako obywatel tego kraju, nie zgadzam się z tym, co Pan zrobił — oznajmił Jerzy Owsiak.

źródło: wpolityce.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these