Politycy Lewicy podczas niedzielnego przemówienia zapowiedzieli, że złożą wniosek o wotum nieufności dla szefa MSWiA, ministra koordynatora służb specjalnych, b.szefa CBA Mariusza Kamińskiego. Decyzja ta powodowana jest oskarżeniami byłego agenta CBA Tomasza Kaczmarka, które były dostępne w reportażu „Superwizjera”.

Kaczmarek w reportażu „Superwizjera” wyemitowanym w sobotę przez TVN24 zarzucił szefowi MSWiA oraz b. wiceszefowi CBA Maciejowi Wąsikowi wywieranie nacisków podczas operacji dotyczącej rzekomej willi Kwaśniewskich. Sprawę poruszyli politycy Lewicy: szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski oraz przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty. Parlamentarzyści nie przebierali w słowach.

— Wczoraj dowiedzieliśmy się, jak działa państwo PiS, które chce nie tylko rządzić, ale i sądzić niewinnych i wsadzać ich do więzienia. Służby specjalne, które były w latach 2005-2007 i są od roku 2015 w rękach PiS, nie prowadzą polityki szukania i odkrywania prawdy, ale szukania haków na przeciwników politycznych. Nie ma na to zgody, żeby koordynatorem służb specjalnych i szefem MSWiA był człowiek, który mógł być szefem tej zorganizowanej szajki, która chciała wsadzać niewinnych ludzi do więzienia — mówił Gawkowski.

Szef klubu Lewicy zapowiedział podjęcie konsekwentnych działań w kierunku rozwiązania problemu.

— Parlamentarny klub Lewicy zgłosi w najbliższym tygodniu wniosek o wotum nieufności dla ministra Mariusza Kamińskiego. Nie pozostaniemy też bierni w sytuacji, gdy okazuje się, że mogli dzisiaj szefowie służb, polscy parlamentarzyści łamać prawo — tłumaczył szef klubu Lewicy.

Gawkowski oznajmił, że w związku z całą sytuacją klub Lewicy zamierza zawiadomić prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez Kamińskiego, Wąsika oraz Kaczmarka.

— Z wczorajszych wypowiedzi można domniemywać, że działali oni jako zorganizowana grupa, w tym przypadku przestępcza. Bo jeśli dochodziło do fałszowania notatek, jeżeli działo się to na polecenie szefów, to oznacza, że wspólnie i w porozumieniu łamali prawo — dodał polityk.

Przeczytaj również:  Zaskakujący sondaż. Konfederacja staje się trzecią siłą

Dziennikarze zapytali Włodzimierza Czarzastego, czy wierzy jeszcze w działania prokuratury pod rządami Prawa i Sprawiedliwości.

— Trzeba w coś wierzyć; wcześniej czy później to świństwo się zakończy. Ludzie zobaczą po prostu, jak są przygotowywane haki na uczciwych ludzi — odpowiedział Czarzasty.

— Tak nawiasem — panie Wąsik, panie Kamiński i wszyscy ci panowie, którzy brali lub nie brali — to się okaże — w tym udział, ja bym radził iść do pana prezydenta Dudy i wziąć ułaskawienie, bo jak przyjdzie kiedyś przyzwoity prezydent, to wam tego ułaskawienia nie da. A jak weźmiecie to ułaskawienie w styczniu, to będziecie mogli jeszcze robić te świństwa przez kilka miesięcy albo nawet parę lat, bo będziecie mieć kwit o niewinności w kieszeni — kontynuował wicemarszałek Sejmu.

Dodał, że już niedługo wszystko się skończy i zejdzie na poziom normalnych ludzi. Czarzasty wyjaśnił, że rządy Prawa i Sprawiedliwości niedługo odejdą w niepamięć, a Lewica nie bez powodu jest trzecią siłą w Polsce.

— Wszystkie Pegasusy, podsłuchiwania ludzi, zastraszania ludzi, sędziów, wszystkie nominacje dla ludzi, którzy są bez twarzy i bez honoru — mówię o pani Pawłowicz, panu Piotrowiczu w TK — kiedyś to świństwo się skończy. A my po to jesteśmy trzecią siłą w Polsce, by dzień i noc o tym mówić. Nieuczciwość zawsze wraca — oświadczył lewicowy polityk.

Przeczytaj również:  Klęska Tuska w sondażu. Polacy powiedzieli, co o nim myślą

Dziennikarz zapytał rozmówcę, jak w tej sytuacji powinien się zachować Andrzej Duda, na co Czarzasty odparł:

— Powinien zachować się przyzwoicie, ale tak się nie zachowa, bo w tej sprawie nie jest przyzwoity. Parlamentarzysta przekonywał, że z urzędnikami jest tak: robią, co chcą, bo wydaje im się, że są niezmienialni, nieodwoływalni i niekrytykowalni, bo PiS ich wzywa, bo członkowie PiS mówią: można być naprawdę niemoralnym, a będziesz awansowany, możesz dostać podwyżkę.

— Ale ja mówię wszystkich nieuczciwym urzędnikom i prokuratorom: „przyjdzie czas, zostanie to rozliczone” — kontynuował w zdecydowanym tonie.

Czarzasty zamieścił również wpis na Twitterze, w którym roiło się od przekleństw.

— Sprawa haków na A. Kwaśniewskiego. Czas skur….syństwa się skończy wcześniej lub później. Weźcie ułaskawienia od PAD już dziś. Bo jak prezydentem zostanie ktoś przyzwoity, to będziecie siedzieć — czytamy na portalu społecznościowym.

 

 

źródło: wpolityce.pl

(Visited 66 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj