Najnowszy sondaż prezydencki pracowni Estymator dla tygodnika „Do Rzeczy” wykazał, że Andrzej Duda niezmiennie pozostaje liderem w walce o fotel prezydencki.  Krzysztof Bosak jako jedyny kandydat poza podium zanotował wzrost poparcia.

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się już w niedzielę, urzędujący prezydent mógłby liczyć na 47,1 proc. głosów. Najnowsze badanie przyniosło zatem spadek o 0,6 pkt proc. w porównaniu do sondażu z 12 stycznia.

Na kolejnym miejscu uplasowała się Małgorzata Kidawa-Błońska z wynikiem 24,1 proc. Kandydatka KO zdobyła więc wynik o 1,4 pkt proc. lepszy niż ostatnio. Podium zamyka Władysław Kosiniak-Kamysz, na którego głos oddało 9,3 proc. ankietowanych. To o 0,3 pkt proc. więcej niż w poprzedniej sondzie.

Lider Lewicy Robert Biedroń znalazł się na kolejnym miejscu z poparciem rzędu 8,9 proc. To wynik o 0,1 proc. niższy. Spadek punktów zanotował też Szymon Hołownia, który w najnowszym sondażu uzyskał 5,6 proc. To wynik słabszy o 1,3 pkt proc.

Krzysztof Bosak kandydat Konfederacji jako jedyny zanotował wzrost poparcia o 0,3 pkt proc. Według sondażu zdobył on 4,6 proc. We wszystkich sondażach wynik posła Konfederacji utrzymuje się w granicach 5 proc.

Przeczytaj również:  Sondaż: PiS zaczyna słabnąć? Konfederacja balansuje na granicy progu

źródło: nczas.com

(Visited 92 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj