Leśnicy z Nadleśnictwa Lipka opublikowali zaskakujące zdjęcie, którym podzielili się na Facebooku. Jeden z pracowników spacerując wśród zieleni, zobaczył przewrócony pień, a w środku wrośniętą w drewno kość.

Leśnicy Lasów Państwowych często publikują ciekawe posty w mediach społecznościowych i dzielą się materiałami, które mają najczęściej uświadamiać internautów.

Jedną z nietypowych sytuacji opisano na profilu Nadleśnictwa Lipka (woj. wielkopolskie). Leśnik znalazł między drzewami przewrócony pień a w jego środku, dziwny biały przedmiot. Szybko okazało się, że była to kość.

– Na terenie naszego nadleśnictwa znajdziemy liczne kurhany, cmentarze, pozostałości po polach uprawnych i inne interesujące rzeczy. Leśniczy Arek natknął się na inną ciekawostkę – poinformowali leśnicy.

Zdziwiony leśnik chwycił za telefon i zrobił zdjęcie. Kość prawdopodobnie należy do jakiegoś zwierzęcia, które zdechło w lesie. Trudno jednak wyjaśnić, w jaki sposób znalazło się w środku pnia.

– W przewróconym i rozłamanym jesionie tkwiła wrośnięta kość. Zachowała się idealnie. Ale jak się tam znalazła i jak długo rosła wraz z drzewem? Tego możemy się jedynie domyślać – napisano.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Gen. Mark Milley ostrzega przed III wojną światową. Padły niepokojące słowa

Przeczytaj również:  Tusk chciał ukąsić Morawieckiego. Takiej reakcji się nie spodziewał

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Spotkanie Dudy i Zełenskiego na Ukrainie. Te zdjęcia wywołały poruszenie [FOTO/WIDEO]

To że las skrywa wiele tajemnic wiedzą wszyscy. 🧐 Na terenie naszego nadleśnictwa znajdziemy liczne kurhany, cmentarze,…

Opublikowany przez Nadleśnictwo Lipka, Lasy Państwowe Wtorek, 17 maja 2022

źródło: Facebook

(Visited 241 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj