Dzisiaj tematem numer jeden w mediach jest spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy i prezydenta Wołodymyra Zełenskiego. Do sieci trafiły zdjęcia z wizyty polskiego przywódcy na Ukrainie.

W niedzielę, 22 maja, prezydent Andrzej Duda przybył na Ukrainę z niespodziewaną wizytą i przemawiał przed ukraińskim parlamentem.

Polski prezydent został bardzo ciepło i serdecznie przywitany. W czasie swojej przemowy podkreślał wagę obrony niepodległości Ukrainy dla porządku światowego. Przypomniał również, że Polacy są zawsze gotowi pomóc Ukrainie i że darzą ją szacunkiem.

W czasie spotkania głos zabrał również prezydent Wołodymyr Zełenski, który powiedział:

– „Gość w dom, Bóg w dom”, pod tym hasłem witam dziś w Kijowie naszego gościa, przyjaciela i brata Andrzeja Dudę – mówił ukraiński prezydent, dziękując Polsce za okazaną dobroć. Dodał także, że przedłoży projekt ustawy o statusie obywateli polskich w jego kraju, tak by zapewnić naszym obywatelom wsparcie w przypadku wojny, jakie otrzymują aktualnie Ukraińcy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nietypowa sytuacja w TVP Info. Po słowach polityka KO, Anna Maria Żukowska wyciągnęła chusteczkę [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Der Spiegel”: Niemiecka minister straciła nadzieję na porozumienie z Polską

źródło: Twitter

(Visited 299 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj