Jak poinformowała agencja Reutera, Prezydent Wołodymyr Zełenski wyszedł z propozycją odblokowania eksportu amoniaku rosyjskiego przez Ukrainę, jeżeli Moskwa zwolni ukraińskich jeńców wojennych. Kreml nie przystał jednak na tę propozycję.

– Jestem przeciwko dostawom amoniaku z Federacji Rosyjskiej przez nasze terytorium, zgodzę się na to tylko w zamian za naszych więźniów. Zaproponowałem to ONZ – powiedział Wołodymyr Zełenski. Agencja Reutera wyjaśnia, że Moskwa zanegowała tę propozycję.

Zełenski proponuje układ. Moskwa niezainteresowana

Ukraiński prezydent przekazał, że w czasie kontrofensywy sił ukraińskich w obwodzie charkowskim setki Rosjan znalazły się w niewoli.

Eksport amoniaku z Rosji usiłuje wznowić ONZ. Wiadomo, że po rosyjskiej agresji na Ukrainę zamknięto rurociąg transportujący amoniak z rosyjskiego Powołża do ukraińskiego portu nad Morzem Czarnym.

Szef organizacji Antonio Guterres prowadził rozmowy z Władimirem Putinem, poruszając temat misji ONZ w kwestii ataku w rosyjskim obozie w Ołeniwce. W okolicznościach tych śmierć ponieśli ukraińscy żołnierze.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Jakubiak atakuje generała, który wskazał związki PiS z Rosją. „Robiąc z siebie idiotę”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Amerykański wojskowy: „Szykujmy się na rozpad Rosji”

źródło: PAP / bankier.pl

(Visited 170 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  40-latka położyła się, by odpocząć. Po godzinie już nie żyła [FOTO]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj