W piątek media obiegła informacja o tym, że były prezydent Lech Wałęsa musiał stawić się do prokuratury. Prowadzi ona śledztwo w kwestii składania fałszywych zeznań — przekazał pion śledczy gdańskiego IPN.

Cały problem sprowadza się do twierdzeń byłego prezydenta w sprawie sfałszowania jego podpisów pod dokumentami Służby Bezpieczeństwa.

— Lechowi Wałęsie przedstawiono zarzut dotyczący złożenia nieprawdziwych zeznań mających służyć za dowód w postępowaniu karnym prowadzonym w sprawie podrobienia na jego szkodę dokumentów operacyjnych Służby Bezpieczeństwa z lat 1970-1976 i został on przesłuchany w charakterze podejrzanego — dodał pion śledczy Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku.

Lech Wałęsa nie zamierza przyznać się do popełnienia zarzucanego mu czynu i nie zdecydował się na składanie zeznań. Wcześniejszym terminem, w którym musiał stawić się były prezydent, jeśli chodzi o złożenie wyjaśnień był 12 października.

Były prezydent już po fakcie opublikował wpis w mediach społecznościowych w którym nie krył swojego wielkiego oburzenia zaistniałą sytuacją.

— Do stawianych mi dziś zarzutów nie przyznaję się !, a sam fakt stawiania mi uważam za haniebny .Jest to kolejne oszczerstwo, próba zdyskredytowania mnie w oczach opinii publicznej, a w konsekwencji umniejszenie mojej roli w historii. Mam nadzieję, że osoby , które doprowadziły do postawienia mi tego haniebnego zarzutu poniosą za to kiedyś odpowiedzialność — czytamy we wpisie przywódcy „Solidarności”.

Przeczytaj również:  Mój sukces zawdzięczam rodzinie i edukacji domowej

Zobacz również: Ziemkiewicz w swoim stylu zmiażdżył Trzaskowskiego: „Zamiast pajacować, mógłby Pan…” [WIDEO]

Zobacz również: Ryszard Czarnecki skomentował niedawną debatę w PE: „Nigdy jeszcze nie było tak wielu europosłów, którzy bronili Polski”

Gdańsk, 29.10.2021 r. Oświadczenie Do stawianych mi dziś zarzutów nie…

Opublikowany przez Lecha Wałęsę Piątek, 29 października 2021

Źródło: wpolityce.pl, tysol.pl, wiadomości.wp.pl, Facebook.com

(Visited 399 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj