propolski.pl: Marsz Niepodległości zakazany. Zdecydowana reakcja Bąkiewicza

Marsz Niepodległości zakazany. Zdecydowana reakcja Roberta Bąkiewicza

Robert Bąkiewicz w mocnych słowach skomentował decyzję Sądu Apelacyjnego, który uchylił decyzję wojewody mazowieckiego w kwestii rejestracji cyklicznego wydarzenia „Marsz Niepodległości”. Przekazał, że marsz i tak odbędzie się zaplanowaną trasą, ponieważ zgłoszono już inne zgromadzenie.

— Zapraszamy na rondo Romana Dmowskiego. Będziemy szli na błonia Stadionu Narodowego. Mamy zarejestrowane inne zgromadzenie. Bezpośrednio po wyroku sądu okręgowego wysłałem zgłoszenie zgromadzenia — zapowiedział Robert Bąkiewicz.

Prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości dodał, że nowe zgromadzenie będzie mogło liczyć max. 150 osób, a wszystko zgodnie z obowiązującymi przepisami bezpieczeństwa.

— Wszystkich polskich patriotów na to zgromadzenie zapraszam. Jeśli nie będzie możliwości, żebyśmy się wszyscy na tym zgromadzeniu pomieścili, zapraszam wszystkich, żeby spacerowali w okolicach naszego marszu i z nami przeszli na błonia Stadionu Narodowego — mówił Bąkiewicz. Stwierdził, że tak istotne wydarzenie, jakim jest Marsz Niepodległości, nie powinno być nigdy zakazane, ponieważ stanowi dla wielu ludzi zbyt wielką wartość.

— Tego święta, tej uroczystości, tego ważnego wydarzenia, jakim jest Marsz Niepodległości nikt nam nie odbierze, nie odbiorą nam politycy, którzy chcą doprowadzić do wojny wewnętrznej, wojny domowej pomiędzy nami Polakami – nie w sensie militarnym, ale w sensie medialnym, w sensie narracji, ale i w sensie eskalowania wzajemnej agresji. Na to my, polscy patrioci, nie możemy się zgodzić i przeciwstawiamy się takiemu działaniu — poinformował.

Zobacz również: Ziemkiewicz w swoim stylu zmiażdżył Trzaskowskiego: „Zamiast pajacować, mógłby Pan…” [WIDEO]

Zobacz również: Ryszard Czarnecki skomentował niedawną debatę w PE: „Nigdy jeszcze nie było tak wielu europosłów, którzy bronili Polski”

Źródło: polsatnews.pl, wmeritum.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these