Najnowszy sondaż Social Changes nie pozostawia złudzeń. Poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości wciąż utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Badanie wykazało również wzrost dla Konfederacji i Lewicy.

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, to PiS poparłoby 39 proc. badanych. Jest to poziom gwarantujący tej formacji pewne zwycięstwo nad konkurencją polityczną.

Jeżeli chodzi o notowania dla Koalicji Obywatelskiej to otrzymała ona 26 proc., natomiast Polska 2050 Szymona Hołowni 12 proc. co oznacza niewielki spadek dla tego ugrupowania.

Wzrost poparcia zanotowała Konfederacja, którą wskazało 10 proc. ankietowanych. Lewica również może cieszyć się nieco lepszym wynikiem — aktualnie może liczyć na 8 proc. głosów.

Poniżej progu wyborczego od dłuższego już czasu znajduje się Polskie Stronnictwo Ludowe z poparciem na poziomie 2 proc. Taki sam wynik przypada również Kukiz’15. Jeżeli chodzi o Porozumienie Jarosława Gowina to oscyluje ono w okolicach 0 proc.

Badanie przeprowadzono na ogólnopolskiej grupie 1067 pełnoletnich Polaków w okresie od 22 do 25 października 2021 roku.

Zobacz również: Ryszard Czarnecki skomentował niedawną debatę w PE: „Nigdy jeszcze nie było tak wielu europosłów, którzy bronili Polski”

Przeczytaj również:  Nie żyje Marcin Kudełka. Jego głos znała cała Polska

Zobacz również: Ziemkiewicz w swoim stylu zmiażdżył Trzaskowskiego: „Zamiast pajacować, mógłby Pan…” [WIDEO]

Źródło: wmeritum.pl, wpolityce.pl

(Visited 877 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj