propolski.pl: Lech Wałęsa nawołuje do rewolucji

Lech Wałęsa: „Polsce bliżej do Moskwy niż do Waszyngtonu”

Były prezydent Lech Wałęsa udzielił wywiadu rosyjskiej dziennikarce Elenie Skwarcowej. Skomentował obecne relacje między Polską a Rosją, które ocenił jako niezadowalające. Dodał, że warto je poprawić dla dobra Polski.

— Kiedy my się spieramy, trzecia strona tylko na tym zyskuje. Warszawa zawsze była bliżej Moskwy niż Waszyngtonu — mówił polityk dla moskiewskiego tygodnika.

Lech Wałęsa mówił o przyjaźni obu krajów. Podkreślił, że to właśnie Polska i Rosja „zasługują na to, by żyć w pokoju i przyjaźni, mimo wszystkich strat, jakie poniosły obie strony”. Były prezydent zasugerował, że ruch w stronę lepszych relacji należy do Rosji.

— Zawsze mnie uczono: ten, kto jest silniejszy, wyciąga rękę w stronę słabszych. Rosja jest potęgą i to do niej należy pierwszy krok — dodał pierwszy przewodniczący Solidarności.

Szczególnie teraz trudno będzie o poprawę na linii Warszawa-Moskwa. Relacje stały się bardziej napięte po kontrowersyjnych wypowiedziach Putina na temat II wojny światowej.

Lech Wałęsa staje się ostatnio coraz bardziej aktywny w mediach. Jego niecodzienne wypowiedzi wzbudzają emocje wśród polityków i internautów prowokując do burzliwych dyskusji.

źródło: o2.pl

 

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these