Podczas ostatniej konferencji prasowej Donalda Tuska doszło do emocjonalnej wymiany zdań. Były szef RE ku rozbawieniu zgromadzonych starał się z dziennikarzem TVP Miłoszem Kłeczkiem. Całe zdarzenie zakończyło się dość niesympatyczną kłótnią.

— Proszę o kolejne pytanie, nie udzielam panu głosu — powiedział nowy lider Platformy Obywatelskiej.

Starcie polityka PO z dziennikarzem TVP Info zostało uwiecznione na kamerze. Tego typu słowne przepychanki stają się powoli tradycją w polskiej debacie politycznej.

Były premier skrytykował działania rządu podejmowane w walce z epidemią koronawirusa. W pewnej chwili odezwał się Miłosz Kłeczek z TVP Info, który przypomniał, że na ostatnim wiecu nagrano młodą osobę, która z nudów ziewała w trakcie wystąpienia Tuska.

— TVP nie spełnia swojej misji, co jednoznacznie pokazują wszystkie statystyki. Mój apel dotyczy wymiany treści, które jątrzą i konfliktują Polaków. Jestem ich głównym bohaterem tak często, jak chyba nikt inny w historii telewizji. Gdybyście połowę tego czasu, który od kilku tygodniu poświęcacie na lekcje niemieckiego z moim udziałem, poświęcili na promocję szczepień. Macie do wykonania misję, pomyślcie ile ludzi możecie uratować, jeśli przeznaczycie tę negatywną energię na przekonywanie ludzi do szczepień, na oddanie anteny ekspertom — zaapelował Tusk.

Przeczytaj również:  Staruszka szła po torowisku. Nie potrafiła odpowiedzieć, jak się tam znalazła

Dziennikarz Miłosz Kłeczek próbował stanąć w obronie swojej stacji i przypomniał o działaniach TVP informujących o koronawirusie i narodowym programie szczepień. Kłeczek poprosił również o sprostowanie od Tuska.

Zdaniem szefa Platformy Obywatelskiej polityka informacyjna stosowana przez media publiczne wcale nie przynosi dobrych efektów.

— Jeśli zmienicie swoją formułę z nagonki na opozycję i będziecie formułować pytania, które mają służyć debacie, to będę na nie odpowiadał rzetelnie. Proszę o kolejne pytanie, nie udzielam panu głosu — dodał Tusk.

— Zadałem dwa konkretne pytania, dlaczego ja nie mogę dostać na nie odpowiedzi? Dlaczego takie sceny muszą się tu odbywać? Pytałem spokojnie, elegancko — zapytał Miłosz Kłeczek, a sala wybuchnęła śmiechem.

— Najlepszym komentarzem jest to, że wzbudził pan spontaniczny śmiech mówiąc o spokojnych pytaniach — podsumował Tusk.

Zobacz również: Dziennikarz zdenerwował Igę Świątek. Dostał mocną odpowiedź [WIDEO]

Zobacz również: Dr Sutkowski: jestem za obowiązkiem szczepień dla niektórych grup zawodowych

źródło: Twitter.com, wmeritum.pl

(Visited 3 091 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj