propolski.pl: Lech Wałęsa

Lech Wałęsa: Ja bardzo szanowałem Putina

Lech Wałęsa aktywnie komentuje bieżące wydarzenia na wschodzie i publikuje wiele wpisów w mediach społecznościowych. Były prezydent podkreślił, że sytuacja na Ukrainie byłaby zupełnie inna, gdyby on sam w 1995 roku po raz drugi został prezydentem.

– Zgłaszam gotowość natychmiastowego wyjazdu do Kijowa w celu Solidarnej obrony. O gotowości został powiadomiony Pan Ambasador Ukrainy w Polsce – napisał kilka dni temu Lech Wałęsa.

Były prezydent w rozmowie z Polsat News odpowiedział na pytania, co czuje i jakie motywacje nim aktualnie kierują.

– Pokojowa Nagroda Nobla zobowiązuje. Jestem gotów służyć pokojowi. Jestem osobą, która wykorzystuje okazje. Wszystkie moje zwycięstwa w życiu to było wykorzystanie nadążających się okazji. Dlatego jestem gotów udać się gdziekolwiek strona ukraińska wskaże, by tam służyć pokojowi – powiedział Wałęsa.

– Nie możemy godzić się na burzenie Kijowa. Kiedy ktoś niszczy twoje budynki, my musimy mu odpowiedzieć oko za oko i przygotować ataki odwetowe na Moskwę. Miałem plany i mógłby dogadać się z Jelcynem, że Ukraina i Białoruś wchodzi do UE i NATO razem z Polską – mówiła była głowa państwa apelując, by Polska wsparła militarnie Ukrainę.

Lech Wałęsa zaznaczył, że dawniej miał dobre zdanie o Putinie, jednak teraz zupełnie nie akceptuje jego zachowania.

– Ja bardzo szanowałem Putina, ja go nawet wspierałem, tu i ówdzie, natomiast posunął się moim zdaniem za daleko, przeszarżował i teraz nie wolno się cofnąć. Nie wolno mu pozwolić, bo każdy następny jego atak będzie jeszcze gorszy. Cały świat musi się zmobilizować i nie pozwolić na uderzenie na Ukrainę – powiedział polityk.

Zobacz również: Joe Biden nie chciał rozmawiać z dziennikarzami: „Wesołych Walentynek” [WIDEO]

Zobacz również: Wpadka Kingi Gajewskiej. Posłanka Koalicji Obywatelskiej usłyszała pytanie o 500 plus [WIDEO]

źródło: DoRzeczy.pl, Facebook.com

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these