propolski.pl: Kwarantanna wpłynęła na zdrowie Putina?

Rzecznik Kremla: „Prezydent Putin jest gotów kontynuować rozmowy”

Rzecznik Kremla Dimitri Pieskow rozmawiał z CNN i poinformował, że Putin jest otwarty na kolejne rozmowy dotyczące sytuacji wokół Ukrainy. Dodał, że sama Ukraina to jedynie mała część dużo większego problemu.

Amerykańskie media nie ustają w doniesieniach o kolejnych ruchach rosyjskich wojsk stacjonujących na granicy z Ukrainą. To już pewne, że armia Władimira Putina jest coraz bliżej, a atak jest coraz bardziej prawdopodobny.

USA zaapelowały do swoich obywateli, by ci opuścili terytorium Ukrainy. Ogłosiły również czasowe ograniczenie działalności ambasady w Kijowie.
Rzecznik Kremla Dimitri Pieskow obwieścił, że rosyjski prezydent jest gotów prowadzić rozmowy.

– Po pierwsze – prezydent Putin zawsze opowiadał się za rozmowami i dyplomacją. I w rzeczy samej to on postawił na porządku dnia kwestię gwarancji bezpieczeństwa dla Federacji Rosyjskiej. Ukraina – to jedynie część problemu, to cząstka o wiele poważniejszej kwestii gwarancji dla Rosji i tu, oczywiście, prezydent Putin jest gotowy kontynuować rozmowy – mówił Pieskow.

Rosyjska agencja TASS poinformowała, że szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow tłumaczył w rozmowie z politykiem, że „w Rosji nie ma gotowości, by wieść niekończące się rozmowy o problemach bezpieczeństwa ze Stanami Zjednoczonymi oraz NATO”. Ponadto zaznaczył, że „szanse na osiągnięcie porozumienia wciąż istnieją”.

Zobacz również: Joe Biden nie chciał rozmawiać z dziennikarzami: „Wesołych Walentynek” [WIDEO]

Zobacz również: Wpadka Kingi Gajewskiej. Posłanka Koalicji Obywatelskiej usłyszała pytanie o 500 plus [WIDEO]

źródło: polsatnews.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these