Prezydent Joe Biden natknął się na dziennikarzy, którzy pytali go o napiętą sytuację między Rosją a Ukrainą. Przywódca USA nie chciał jednak komentować tych okoliczności i zamiast tego życzył swoim rozmówcom „wesołych Walentynek”.

Konfliktowa i niepewna sytuacja między Rosją a Ukrainą to ryzyko potencjalnej wojny w Europie, której obawiają się inne państwa.
W obliczu zachowania Władimira Putina w stronę Kijowa popłynęły wyrazy wsparcia od przywódców innych narodów. Zarówno Polska, jak i Wielka Brytania obiecały pomoc, jeżeli chodzi o sprzęt militarny.

Prezydent Joe Biden w czasie rozmowy z prezydentem Ukrainy zapewnił, że Stany Zjednoczone udzielą szybkiej i zdecydowanej odpowiedzi na każde agresywne działanie Moskwy.

– Obaj przywódcy zgodzili się co do znaczenia kontynuowania dyplomacji i odstraszania w odpowiedzi na militarne gromadzenie się Rosji na granicach Ukrainy – napisano w oświadczeniu Białego Domu już po przeprowadzonych rozmowach.

Przywódca USA został zapytany przez dziennikarzy o sytuację na linii Kijów – Moskwa. Wiele wskazuje na to, że nie był kompletnie zainteresowany rozmową. Nagranie z udziałem polityka błyskawicznie obiegło media.

– Wesołych Walentynek – powiedział Joe Biden, idąc wraz z małżonką.

Zobacz również: Marcin Najman uspokaja: „Wojny nie będzie. Władimir Putin ma kobietę i dziecko” [WIDEO]

Zobacz również: Strajk Kobiet: Zaatakował gazem policjantów. Szybko tego pożałował: „Bierz go!” [WIDEO]

źródło: Twitter.com

(Visited 125 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj