propolski.pl: Lech Wałęsa bardzo zaskoczył swoich obserwatorów

Lech Wałęsa chce powtórzenia procesów, które przegrał: „Mam tego dość”

Były prezydent Lech Wałęsa opublikował na Facebooku zaskakujący post, który opatrzył tytułem: „Mam tego dość”. Wydaje się, że politykowi ciężko znieść minione porażki, a na przełomie ostatnich lat trochę się ich nazbierało.

— Wszystkie moje przegrane procesy sądowe muszą być w normalnych warunkach powtórzone, bo są nieuczciwe i nie uwzględniają, nie uwzględniały prawdy — napisał w mediach społecznościowych Lech Wałęsa.

Wśród okoliczności, o których wciąż boleśnie pamięta były prezydent znalazły się sprawy przegrane w 2020 roku przed gdańskim sądem z Ryszardem Czarneckim, Henrykiem Jagielskim, czy Krzysztofem Wyszkowskim.

Były lider „Solidarności” w swojej wiadomości wymienił szereg „dowodów” m.in. strajk z 1980 roku, obrady Okrągłego Stołu, „doprowadzenie do wycofania Wojsk Radzieckich”, „niedopuszczenie by Kiszczak został premierem”, czy „zdetronizowanie Generała Jaruzelskiego i zajęcie jego miejsca”.

Polityk jest przekonany, że tych wydarzeń i działań „nie mogą mu wybaczyć wrogowie Wolnej Polski”.

— Dlatego zorganizowali papiery agenta bolka, dlatego zmontowali Teczki Kiszczaka, Dlatego ciągają mnie po sądach. Wszystkie moje przegrane procesy sądowe muszą być w normalnych warunkach powtórzone, bo są nieuczciwe i nie uwzględniają, nie uwzględniały prawdy, prawdy, której oni nie chcą przyjąć do wiadomości — napisał Lech Wałęsa.

Mam tego dość. 1.W sierpniu 1980 r wystawiony zostałem na przewodzenie strajkowi w obronie P. Walentynowicz, jasną…

Opublikowany przez Lecha Wałęsę Poniedziałek, 6 września 2021

Zobacz również: Terlecki sprowadził na ziemię Kowala: „Panie pośle, bo zepsuje pan mównicę” [WIDEO]

Zobacz również: Zmarł Tomasz Knapik, lektor filmowy, radiowy i telewizyjny. Miał 78 lat

źródło: fakt.pl, tvp.info, Facebook.com

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these