propolski.pl: Hołownia o Trzaskowskim

Hołownia ostro skomentował zachowanie prezydenta Dudy: „Policzek wymierzony Rzeczpospolitej”

Szymon Hołownia — lider Polski 2050 w mocnych słowach powiedział, co sądzi o nieobecności prezydenta Andrzeja Dudy w Sejmie w czasie głosowania w sprawie stanu wyjątkowego.

Podczas poniedziałkowego głosowania w Sejmie zajmowano się rozporządzeniem prezydenta w sprawie wprowadzenia stanu wyjątkowego na terenie dwóch województw: podlaskiego — 115 miejscowości i lubelskiego — 68 miejscowości.

Wniosek Koalicji Obywatelskiej i Lewicy o uchylenie rozporządzenia poparło 168 posłów, przeciwko było 247, a 20 osób wstrzymała się od decyzji. Byli to posłowie z klubu PSL-Koalicja Polska.

W efekcie stan wyjątkowy został utrzymany.

W trakcie całej debaty, jak również podczas głosowania na sali plenarnej nie był obecny prezydent Andrzej Duda. Powody tej absencji wyjaśnił w TVN24 prezydencki doradca prof. Andrzej Zybertowicz.

— W momencie, gdy prezydent angażuje w działania komunikacyjne związane ze stanem wyjątkowym podnosi rangę zagrożenia. Prezydent zakłada, że jest to rozwiązanie o charakterze technicznym — zaznaczył socjolog.

Do sprawy tej odniósł się lider Polski 2050 Szymon Hołownia, który nie szczędził mocnych słów i skrytykował polityków ZP.

W ocenie byłego kandydata na prezydenta polskie służby powinny z wyprzedzeniem sobie uświadamiać, że operacja „Śluza” będzie miała miejsce na wschodniej granicy kraju.

— My o tym mówimy od kilku tygodni i powtarzamy, jaki jest mechanizm działania Łukaszenki. Przecież jeżeli mamy służby, a mamy służby i to zdekomunizowane przez Macierewicza, przecież bardzo gruntownie, to nasze służby powinny to wiedzieć już wiele tygodni temu, bo powinni im to donieść ich ludzie działający choćby na Białorusi — stwierdził Hołownia, który zaatakował również głowę państwa.

— My mamy władzę, która wymienia sobie najtajniejsze sekrety w prywatnych mailach, jeśli chodzi o naszą politykę wschodnią, więc może ona się nie zorientowała. Prezydent zajęty był nadmuchiwaniem pomocy do pływania, w czasie swojego urlopu, a nie zareagował wtedy, kiedy trzeba było zareagować, a to, że nie było go dzisiaj w Sejmie, to jest po prostu hańba, to jest policzek wymierzony Rzeczpospolitej — powiedział.

Zobacz również: Terlecki sprowadził na ziemię Kowala: „Panie pośle, bo zepsuje pan mównicę” [WIDEO]

Zobacz również: Lech Wałęsa chce powtórzenia procesów, które przegrał: „Mam tego dość”

źródło: DoRzeczy.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these