W ocenie byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, w Rosji możemy wyróżnić dwie grupy, które byłyby w stanie zatrzymać Władimira Putina.

Polityk odniósł się do kwestii, czy istnieje szansa na zmianę mentalności rosyjskiego społeczeństwa w obliczu m.in. propagandy płynącej z państwowych mediów w Rosji.

– Myślę, że to są może nie pobożne, ale życzenia. Propaganda putinowska jest jednak powszechna, jest jak promieniowanie. Nie da się przed tym ochronić. Wszyscy są w jakimś sensie pod wpływem tej propagandy, nawet ludzie dalecy od imperialistycznych poglądów. Obawiam się, że te zmiany będą następować powoli. Im dłużej wojna będzie trwała, tym bardziej te reakcje będą mocniejsze, ale ciągle nie w skali, która zmiecie Putina – przekazał Aleksander Kwaśniewski.

Zdaniem byłego polskiego przywódcy, aktualnie „są dwie grupy, które mogłyby zareagować szybciej i doprowadzić do jakiegoś przesilenia” w kraju Putina.

– To są generałowie, szczególnie ci, którzy obawiają się o swoje życie. Oni będą coraz bardziej pociągani do odpowiedzialności za nieudaną wojnę. Drugą grupą są oligarchowie, którzy fizycznie tracą część swoich majątków, co dla nich jest bolesne. Oni tej wojny nie chcieli, zresztą nikt ich nie pytał o zdanie w tej sprawie. Być może z tej strony może wyjść jakiś impuls – przyznał Aleksander Kwaśniewski.

Ukraiński wywiad wojskowy przekazał, że pod wpływem braku sukcesów militarnych na obszarze Ukrainy Rosjanie zmieniają scenariusz w kwestii wojny.

– Armia okupanta ponosi katastrofalne straty i porażki. Aby zmienić postrzeganie przez Rosjan militarnej potęgi i przygotować społeczeństwo na możliwą klęskę, rosyjskie media nakazały mówić o wojnie rosyjsko-ukraińskiej jako zbrojnej konfrontacji między Rosją a wszystkimi krajami Unii Europejskiej i NATO. Zdaniem kremlowskich spin doktorów politycznych, zmniejszyłoby to wstyd przegranej z silniejszym przeciwnikiem – poinformowano w jednym z raportów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Prof. Simon dostaje pogróżki i szydercze maile: PiS-owska świnio, będziesz szukał języka w Odrze

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Tusk atakuje ministra: „Droższy nawet niż czereśnie” [WIDEO]

źródło: Super Express

(Visited 181 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj