Donald Tusk nagrał krótkie wideo, w którym zaatakował ministra rządu Mateusza Morawieckiego. Były premier opublikował nagranie, w którym przekonywał, że jest on droższy niż czereśnie.

Były szef RE jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych i żywo komentuje bieżące wydarzenia. W swoim ostatnim wpisie lider PO uderzył w ministra Ziobro, którego oskarżył o prowadzenie antyunijnej polityki.

– Minister Zbigniew Ziobro, prawdopodobnie najdroższy minister świata, droższy nawet niż czereśnie. Czy rzeczywiście jest tyle wart? Według Polaków Ziobro jest wart 0,7, bo tyle w ostatnim sondażu ma on i jego partia – powiedział Donald Tusk.

W ocenie polityka to właśnie Zbigniew Ziobro jest wszystkiemu winny.

– To on właśnie blokuje te ponad 700 mld zł środków europejskich, które wciąż czekają na Polskę. Jedna trzydziesta tej kwoty wystarczyłaby, żeby dać tę 20 proc. podwyżkę dla całej sfery budżetowej – nauczycieli, pielęgniarek, pracowników socjalnych, urzędników niższego szczebla, ratowników – wymieniał Tusk.

– Co takiego Zbigniew Ziobro ma w ręku, że prezes Kaczyński boi się usunąć tego ewidentnego szkodnika? Jakimi papierami szantażuje prezesa? Panie Jarosławie Kaczyński, jeśli boi się pan zagłosować przeciwko panu Ziobrze, jeśli boi się pan zagłosować za usunięciem go z rządu, opozycja może to zrobić swoimi rękami – pytał Tusk. Ponadto zaczął zachęcać Kaczyńskiego, by ten odciął się od swojego ministra.

Przeczytaj również:  "Nie będę wiecznie czekać". Kukiz postawił PiS warunek

– Nie musi się pan obawiać, wystarczy nie głosować, wystarczy wstrzymać się od głosu i to wotum nieufności, jakie jutro złożymy w Sejmie przejdzie i Polska uwolni się od tego najdroższego ministra świata – dodał Tusk.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ziobro podsumował Tuska: Nie kłamie tylko wtedy, kiedy się myli

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kuba Wojewódzki stanie przed sądem! Nie będzie taryfy ulgowej? „Dość bezkarności celebrytów”

źródło: Twitter, propolski.pl

(Visited 116 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj