Postępująca inflacja przeraża nawet lepiej prosperujących Polaków. Media społecznościowe zalewają tzw. „paragony grozy”, które ukazują aktualne ceny podstawowych produktów.

Jeden z internautów pokazał paragon z jednej z krakowskich piekarni. Mężczyzna kupił 3 chleby i drożdżówkę, a kiedy zobaczył, ile musi za nie zapłacić, przeraził się. Te trzy produkty kosztowały go 56 zł.

By potwierdzić swoje słowa pokazał na Twitterze zdjęcie paragonu.

Widzimy na nim, że chleb bio orkiszowy kosztował 13 zł, chleb pszenny wieloziarnisty 16 zł, a chleb pszenno-żytni z owsianką i siemieniem lnianym 17 zł.

Najmocniej dziwi cena zwykłej drożdżówki z budyniem, za którą należało zapłacić 10 zł. Internauci nie szczędzili komentarzy pod zamieszczonym zdjęciem i wyrazili swoje głębokie zdziwienie.

— Ta drożdżówka za 10 złotych to z kawałkami złota? — czytamy w komentarzu.

— Panie, z czego tę drożdżówkę robią za dychę? — dodał inny internauta.

Sama piekarnia opublikowała wyjaśnienie, w którym napisano, że w lokalu dokłada się wszelkich starań, by produkty powstawały na zakwasie i z najlepszej mąki.

— Nie używamy drożdży ani żadnych polepszaczy. Zawierają minimum 20 proc. mąki pełnoziarnistej, sól Kłodawską i najwyższej jakości niestandaryzowane mąki z małych, w większości ekologicznych młynów. W celu wydobycia jak najlepszego smaku i walorów zdrowotnych nasze chleby fermentują kilkanaście godzin w niskiej temperaturze. Wszystkie te czynniki wpływają na wyjątkowy, złożony smak, chrupiącą skórkę i długo utrzymującą się świeżość naszych chlebów — poinformowała piekarnia.

Przeczytaj również:  Dramatyczny wypadek w Jaworznie. Zginęła 12-letnia dziewczynka

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Władimir Putin upokorzony? Koniecznie zobacz, to nagranie [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: WHO apeluje o podjęcie „pilnych działań” w Europie. Czy zagraża nam małpia ospa?

źródło: Twitter

(Visited 411 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj