Szef koła Konfederacji w Sejmie Jakub Kulesza przytoczył słowa rządzących, którzy jeszcze niedawno zapewniali, że węgla nie zabraknie.

– Już teraz wiemy, że w Polsce zabraknie 3,4 miliona ton węgla. To około połowa węgla, jaką Polacy zużywają do ogrzewania ich domów – powiedział poseł Kulesza.

– Do niekompetencji tego rządu już przywykliśmy, ale teraz okazuje się, że nie tylko rząd już w lutym wiedział, że węgla zabraknie. Nie tylko do tego doprowadził razem z Platformą Obywatelską, z Lewicą, PSL-em, które ręka w rękę głosowały za embargiem na rosyjski węgiel, w ogóle nie zastanawiając się, czy węgla nie zabraknie. Nawet się was nie spytali, czy tego węgla będzie, a teraz płaczą, że tego węgla nie ma – dodał poseł Konfederacji.

– Nie tylko nic z tym nie zrobiliście, ale jeszcze z premedytacją przez miesiące okłamywaliście Polaków, mając twarde dane na biurku. Premier Jacek Sasin wprost mówił, że węgla nie zabraknie, rzecznik rządu mówił, żeby nie straszyć Polaków, a teraz premier mówi: „Ocieplajcie domy! Zbierajcie chrust!” – nie ustępował wolnościowiec.

Przeczytaj również:  Nie żyje Jarosław Kawecki, dziennikarz Polskiego Radia

Nie mógł on kontynuować swojej wypowiedzi, ponieważ marszałek Sejmu Elżbieta Witek wyłączyła mu mikrofon.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Życie czasem mówi stop”. Agnieszka Gozdyra w szpitalu

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Putin mówi wprost: „W historii świata nadchodzi nowa era”

źródło: Twitter

(Visited 82 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj