Władimir Putin w rozmowie z dziennikarzami podzielił się swoimi przemyśleniami na temat przyszłości świata. Wyjaśnił, że tylko niezależne państwa będą mogły się rozwijać.

W ocenie Putina nadchodzi „nowa era, nowy etap”, która całkowicie odmieni rzeczywistość, pomimo usilnych prób zachowania istniejącego porządku rzeczy.

– I tylko prawdziwie suwerenne państwa mogą zapewnić wysoką dynamikę wzrostu i stać się przykładem dla innych — powiedział Władimir Putin w rozmowie z „Kommiersant”.

Polityk dodał, że najbogatsze kraje nie mogą dyktować warunków krajom biedniejszym. Tu w mocnych słowach skrytykował Zachód, mówiąc, że jego dobrobyt nie wziął się z pracy, a z tego, że „okradł inne narody, w Azji i Afryce”.

Władimir Putin w Teheranie

Przypomnijmy, że prezydent Rosji przybył do Teheranu, by wziąć udział w siódmym trójstronnym szczycie z prezydentem Iranu Ebrahimem Ra’isim i prezydentem Turcji Recepem Erdoganem.

Putin widział się również z duchowym przywódcą tego kraju ajatollahem Alim Chameneinim.

– Wojna jest gwałtowną i trudną kwestią i Republika Islamska w żaden sposób nie jest zadowolona, że cywile zostają w nią wplątani. Ale jeśli chodzi o Ukrainę, gdybyś nie podjął inicjatywy, to przejęłaby ją druga strona i wywołała wojnę – powiedział Chamenei do Rosjanina.

Przeczytaj również:  „Wam się wydaje, że cokolwiek robicie”. Korwin-Mikke nie przebiera w słowach [WIDEO]

Władimir Putin w odpowiedzi przyznał, że cywilne ofiary wojny w Ukrainie są „wielką tragedią”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:Życie czasem mówi stop”. Agnieszka Gozdyra w szpitalu

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Mózg małpy w głowie czołgisty”. Dziwne nagranie rosyjskiego czołgu [WIDEO]

źródło: money.pl, DoRzeczy

(Visited 267 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj