Dyrektor CIA William Burns wypowiedział się na forum bezpieczeństwa w Aspen w stanie Kolorado i poruszył temat stanu zdrowia Władimira Putina.

– Nie ma żadnych informacji wywiadowczych, które wskazywałyby, że stan zdrowia Władimira Putina jest zły – stwierdził. W mediach nie brakuje doniesień na temat tego, że 70-letniemu prezydentowi Rosji coś dolega. Spekuluje się nawet na temat nowotworu.

Burns przyznał, że brak na to dowodów i zażartował, że Putin wygląda „zbyt zdrowo”. Wówczas sala zareagowała śmiechem.

Dyrektor CIA stwierdził, że zna się z rosyjskim przywódcą od dwóch dekad. Podsumował go jako „wielkiego zwolennika kontroli, zastraszania i wyrównywania rachunków”, a cechy te w ciągu ostatniej dekady uwydatniły się dlatego, że krąg doradców Putina znacznie się zmniejszył.

Putin marzy o wielkim mocarstwie?

– (Putin) jest przekonany, że jego przeznaczeniem jako przywódcy Rosji jest przywrócenie krajowi (statusu) wielkiego mocarstwa. Wierzy, że kluczem do tego jest odtworzenie strefy wpływów w sąsiedztwie Rosji, i nie może tego zrobić bez kontrolowania Ukrainy – powiedział William Burns.

Zdaniem dyrektora plany Putina opierały się na „głęboko błędnych założeniach i złudzeniach, zwłaszcza na temat woli oporu Ukraińców”.

Przeczytaj również:  Giorgia Meloni: Będziemy bronić Boga, ojczyzny i rodziny [WIDEO]

– Putin naprawdę wierzy w swoją retorykę. Słyszałem, jak przez lata w prywatnych rozmowach mówił, że Ukraina nie jest prawdziwym krajem. Cóż, prawdziwe kraje walczą. I to właśnie robią Ukraińcy – dodał.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kaczyński o Polakach: „Jak mniej kupują, to ceny spadają”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Życie czasem mówi stop”. Agnieszka Gozdyra w szpitalu

źródło: Nczas

(Visited 101 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj